×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  LSDM: Tentimet për bllokim të shtetit nga ana e OBRM-PDUKM-së nuk patën sukses

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Partia maqedonase në pushtet LSDM, nëpërmjet një kumtese e ka akuzuar OBRM-PDUKM-në për bllokim të zhvillimit të vendit.

  Nga LSDM thonë se partia që tani është në opozitë, për 11 vjet e ka larguar shtetin nga rruga e integrimeve euro-atlantike dhe e ka robëruar.

  “Pas zgjedhjeve demokratike, regjimi u mposht nga ana e qytetarëve dhe shteti përfundimisht filloi të ecë përpara. Guximi, vizioni dhe politikat shtetërore të Zoran Zaevit, sollën nënshkrimin e Marrëveshjes së Prespës, me të cilën u zgjodh kontesti tredekadësh për emrin me Greqinë”, thonë nga LSDM.

  Ata shprehen të bindur se edhe në zgjedhjet e 15 korrikut, do të dalin fitues dhe siç thonë, do të vazhdojnë me zhvillimin e shtetit.

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një turist slloven ka humbur jetën tragjikisht në Shkodër. Policia thotë se 65-vjeçari dyshohet se ka rënë aksidentalisht nga kalaja e Rozafës,...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Shtetet e Bashkuara, Bashkimi Evropian dhe Britania e Madhe kanë shprehur shqetësimet e tyre të mërkurën pas raportimeve se zyrtarë të drejtësisë...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Roja Bregdetare e Filipineve po heton përplasjen e një anije peshkimi që vrau tre persona, përfshirë kapitenin, thanë zyrtarët të mërkurën. Incidenti...
  Të tjera
  Sport04 Tetor 2023
  Zyrtari i VAR-it, Darren England, nuk do të ndajë drejtësinë në asnjë ndeshje të Liverpoolit për pjesën tjetër të sezonit pas përfshirjes...
  Lajme04 Tetor 2023
  Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka thënë se Kosova nuk duhet të prodhojë raport të njëanshëm lidhur me agresionin në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kosova dhe Gjermania do të intensifikojnë bashkëpunimin në fushën e bujqësisë përmes projekteve konkrete bujqësore në mes të dyja shteteve. Kjo është...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka thënë për Front Online se zgjidhja e problemeve në veriune   Kosovës edhet vetëm zgjidhja politike. Sipas...
  Vip04 Tetor 2023
  Dinamika të reja në ‘Për’puthen’. Në puntatën e djeshme, Saidja ka realizuar një takim me Aurelin që nuk shkoi ashtu siç pritej....
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Shtetet e Bashkuara, Bashkimi Evropian dhe Britania e Madhe kanë shprehur shqetësimet e tyre të mërkurën pas raportimeve se zyrtarë të drejtësisë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.