Bota/Rajoni

Lot e përqafime, ushtari shqiptar befason nënën pas kthimit nga Afganistani

Lot e përqafime, ushtari shqiptar befason nënën pas kthimit nga Afganistani
11:45 | 05 Nëntor 2019

Një ushtar shqiptar e ka befasuar nënën e tij pasi u kthye nga Afganistani.

Emocione, lot dhe përqafime shihen në videon e këtij rasti të postuar nga ministrja e Mbrojtjes në Shqipëri, Olta Xhacka.

“E keni parasysh mallin dhe merakun e nënës për birin e saj? Imagjinojeni kur ai është ushtarak dhe ka shkuar të shërbejë në Afganistan. Ushtari i III Shkëlqim Hoxha nga batalioni i II i këmbësorisë, i cili është kthyer nga misioni në Herat i ka bërë këtë surprizë nënës së tij ditën e kthimit nga misioni”, shkruan ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka./Front Online/

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera