[wp-story]

Sport

Loriana Kuka e nis mbarë Kampionatin Evropian, kualifikohet në çerekfinale

Loriana Kuka e nis mbarë Kampionatin Evropian, kualifikohet në çerekfinale
12:48 | 18 Prill 2021

Loriana Kuka e ka nisur mbarë aventurën e saj në Kampionatin Evropian në xhudo.

Xhudistja pejane e ka mposhtur ukrainasen Antastasiya Turchyn për t’u kualifikuar në çerekinale, shkruan FrontOnline.

Kuka e cila garon në kategorinë deri 78 kilogramë, e fitoi këtë luftë me Ippon.

Në çerekfinale, ajo do të ketë punë me xhudisten nga Austria, Bernadette Graf.

Ndryshe, ky kompeticion po zhvillohet në Lisbonë të Portugalisë./FrontOnline/

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera