Bota/Rajoni

Londra anulon fishekzjarrët për Vitin e Ri

Londra anulon fishekzjarrët për Vitin e Ri
15:26 | 18 Shtator 2020

Situata e krijuar me koronavirus ka detyruar Londrën të anulojë festën e fishekzjarrëve këtë vit.

Sipas kryetarit të Bashkësisë së Londrës, Sadiq Khan, në një intervistë për LBC, do të ishte shumë e rrezikshme qe njerëzit të mblidheshin në qendër të qytetit duke festuar fillimin e Vitit të Ri.

“Do të ketë një ngjarje alternative në televizion që njerëzit mund të shijojnë nga shtëpitë e tyre, kudo që janë”, ka thënë Khan.

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera