Sport

Liverpooli rikthehet te fitoret në Premierligë, e mposhtë Southamptonin

Liverpooli rikthehet te fitoret në Premierligë, e mposhtë Southamptonin
23:14 | 08 Maj 2021

Liverpooli ka marrë një fitore me shumë vuajtje sonte në përballje me Sothamptonin.

Sfida e luajtur në Anfield” në kuadër të javës së 35-të në Premierligë u mbyll me rezultat 2:0 më golat e shënuar nga Sadio Mane e Thiago Alcantara.

Kjo fitore për skuadrën e Jurgen Kloop vjen pas dy barazimeve radhazi dhe sadopak e qetëson kampionin në fuqi të Anglisë, ani pse ka mbetur kogja mbrapa sa i përket pozitës qw dërgon nw Champion League.

Liverpooli aktualisht është në vendin e 6-të në tabelë me 57 pikë, gjashtë më paktë sesa Leicester që është në pozitën e katër, vend ky që dërgon në Champions League.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera