×
 • Sport
 • Sport

  Liverpooli hoqi logon e pijeve alkoolike nga çmimi i tyre për respekt të Mohamed Salah

  FrontOnline
  26 Shtator 2023

  Liverpooli ka një marrëdhënie të gjatë dhe të suksesshme me birrën Carlsberg kështu që edhe pse nuk janë më të pranishëm në fanellat e Reds, sponsorizimi i tyre me klubin nga Anfield ende luan një rol të madh, por duket se jo në rastin e Mohamed Salah.

  Në gjashtë ndeshje këtë sezon, ne kemi parë Dominik Szoboszlai (dy herë), Darwin Nunez dhe Alisson Becker të fitojnë çmimin e lojtarit më të mirë të ndeshjes, në llogarinë e klubit në Twitter, dhe në dy takimet e fundit ka qenë Salah.

  Këto vlerësime u shpallën së bashku me një foto që tregon qartë logon e birrës Carlsberg si sponsor i çmimit, i cili jepet pas çdo ndeshje të Reds.

  Njoftimet për Salah, i cili u shpall lojtari i ndeshjes kundër Wolverhampton dhe West Ham, ndryshonin nga katër të mëparshmet, pasi logoja e kompanisë së birrës nuk ishte më e pranishme.

  Kjo duket të jetë një njohje e qartë nga klubi dhe sponsorët që, për shkak të bindjeve të tij fetare, egjiptiani nuk dëshiron ose nuk duhet të lidhet me asnjë markë të alkoolit.

  Këto detaje të vogla me siguri tregojnë se sa shumë Liverpooli si komunitet i kushton vëmendje detajeve, për të siguruar që besimet e të gjithë lojtarëve të respektohen në çdo mënyrë. /Telegrafi/

  Stresi thotë se Vivien s’ka fuqi pa Getinjon, pajtohet Lugati
  Nga Rubrika
  Sport03 Dhjetor 2023
  Jean Clear Todibo është aktualisht pjesë e Nice në Ligue 1 dhe po shkëlqen me këtë skuadër që aktualisht ka një nga...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Fundjava do të përfundojë me një super ndeshje në program. Kampioni në fuqi, Barcelona do të përballet me Atletico Madridin sonte me...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Në Hamburg të Gjermanisë u hodh shorti për fazën finale të Euro 2024 teksa Franca u shortua në Grupin D së bashku...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Pas vrasjes së Liridona Ademajt, dhjetëra qytetarë në Tiranë kanë dalë në protestë, me thirrje kundër vrasjeve të vajzave dhe grave. Protestuesit...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Leonard Ademaj shkoi në mëngjes në Gjykatën Themelore në Prishtinë, aty ku tre të dyshuarit për vrasjen e motrës së tij, përfshirë...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Fundjava do të përfundojë me një super ndeshje në program. Kampioni në fuqi, Barcelona do të përballet me Atletico Madridin sonte me...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Në Hamburg të Gjermanisë u hodh shorti për fazën finale të Euro 2024 teksa Franca u shortua në Grupin D së bashku...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Mbrëmë banorët e Big Brother VIP Kosova kanë realizuar sfidës së kapitenit. Gjatë sfidës, ishte Buci ai që ngacmoi Edonën. Ai e...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Gani Gërmia nuk është duke i ndalur shakatë e tij me banorët e tjerë të shtëpisë së Big Brother VIP Kosova 2....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.