×
 • Sport
 • Sport

  Liverpooli dhe Arsenali luajnë vetëm për fitore, formacionet zyrtare të derbit të javës në Ligën Premier

  FrontOnline
  20 Nëntor 2021

  Liverpooli dhe Arsenali kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të në Ligën Premier.

  Reds janë nikoqir të Topçinjve në takimin derbi të javës në kampionatin elitar anglez, takim që pritet të zhvillohet në Anfield nga ora 18:30.

  Ekipi i Jurgen Klopp vjen nga një barazim dhe një humbje në dy ndeshjet e fundit dhe synon t’i kthehet sa më shpejt fitores për të mbetur në hap me kreun e tabelës.

  Në anën tjetër, ekipi i Mikel Artetas vjen nga një seri pozitive me tri fitore radhazi dhe synon të vazhdoj me rezultate pozitive për t’u ngjitur në renditje.

  Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

  LiverpoolAlisson; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Tsimikas; Alcantara, Fabinho, Ox-Chamberlain; Salah, Jota, Mane; 

  ArsenalRamsdale; Tomiyasu, White, Gabriel, Tavares; Smith-Rowe, Partey, Lokonga, Saka; Aubameyang, Lacazette; 

  Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…
  Nga Rubrika
  Sport20 Korrik 2024
  Skuadra e Juventusit është nisur për në Gjermani ku do të përgatitet për sezonin e ri 2024/25. Në listën e trajnerit Thiago...
  Sport20 Korrik 2024
  Në ceremoninë e hapjes, Nora dhe vëllai i saj, Akil Gjakova, do të mbajnë flamurin e vendit të tyre, të dorëzuar nga...
  Sport20 Korrik 2024
  Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, shprehet i emocionuar për sfidën ndaj Real Madridit në Superkupën e Evropës, e cila do të...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.