×
 • Lajme
 • Lajme

  Lista Serbe e nervozuar me Kurtin: Publikimi i emrave të personave përgjegjës për trazira në veri, sulm ndaj serbëve lokalë

  FrontOnline
  02 Qershor 2023

  Lista Serbe doli në konferencë për media pasi Albin Kurti publikoi listën e serbëve të cilët i cilësoi si kriminelë dhe organizatorë të protestave theksoi se në këtë mënyrë vihet cak për serbët dhe gratë serbe në veri të Kosovës, ndërsa ata duan vetëm “paqe, liri dhe fundin e persekutimit nga qeveria e Kosovës”.

  Lista Serbe në komunikatën e saj për media thekson se me akuza të tilla vihen shënjestra mbi kokat e serbëve sepse duan të drejtat elementare të njeriut.

  “Akuzat e sotme të pabaza dhe shënjestrimi i serbëve në veri të Kosovës vetëm pse nuk pajtohen me shkeljen e të drejtave elementare të njeriut tregojnë karakterin fashist të qeverisë së Albin Kurtit. A janë turma, profesorët, mjekët, infermierët, minatorët, qytetarët dhe përfaqësuesit politikë siç i etiketoi Albin Kurti sot në kuvend, sa farsë është e gjithë kjo që tha Kurti sot në kuvend dhe fakti që ai etiketoi njerëz të nderuar, gra, invalidë, madje edhe disa që janë në spital dhe prej javësh nuk janë në veri të Kosovës”, thuhet me tej në konferencën për media të Listës Serbe./FrontOnline/

  Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme03 Tetor 2023
  Plot buzëqeshje në ambientet e televizionit që donte ta mbyllte, por që duket të jetë tërhequr pas presionit të madh nga të...
  Lajme03 Tetor 2023
  Gazetari nga Shqipëri, Albi Xhunga sot vëri në mëdyshje gjakun e të rënëve për liri, për të cilin tha se nuk ishte...
  Lajme03 Tetor 2023
  Ish-zëvendësshefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Edward Joseph, ka thënë se Serbisë i konvenon fakti që Evropa është e ndarë për...
  Të tjera
  Lajme03 Tetor 2023
  Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Hajrulla Çeku përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se artistja Doruntina Kastrati, kuratorja...
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Gjatë ditës së sotme, një autobus u rrëzua nga një mbikalim afër Venedikut. Autobusi raportohet se ka marrë flakë nga përplasja pranë...
  Lajme03 Tetor 2023
  Eurodeputetja holandeze Tineke Strik, ka hedhur kritika të ashpra ndaj Serbisë për sulmin terrorist në veri të Kosovës. Para deputetëve të Parlamentit...
  Kronika03 Tetor 2023
  Të shtëna me armë janë dëgjuar sonte në lagjen "Kodra e Trimave" në Prishtinë. Si pasojë e të shtënave janë plagosur dy...
  Vip03 Tetor 2023
  Jennifer Lopez ka folur së fundmi për procesin e lindjes dhe se si ndikoi në vetëbesimin e saj. Ndërsa merrte pjesë në...
  Lajme03 Tetor 2023
  Sipas kontratës kolektive ndërmjet SBAShK-ut dhe MAShTI-t të nënshkruar në vitin 2017, mësimdhënësëve të Kosovës u takojnë shpërblime jubilare dhe shtesa të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.