×
 • Lajme
 • Lajme

  Lirimi i Radojiçiqit/ Molliqaj: Veprime taktizuese të shtetit serb

  FrontOnline
  04 Tetor 2023

  Ish-nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiqi i cili ishte organizatori i sulmit në Banjskë të Zveçanit dje u arrestuar nga shtetit serb.

  Por, i njëjti sot u lirua.

  Lidhur me këtë për Front Online, kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj ka thënë se këto janë veprime taktizuese të shtetit serb.

  Dhe, këtë e thotë për një arsye.

  “Këto janë veprime taktizuese të shtetit serb, njërën anë dëshiron me i plotësu kërkesat ndërkombëtare dhe në anën tjetër dëshiron ta ruaj votën popullore dhe mbështetjen për serbët e Kosovës. Më duket e parëndësishme kjo punë sepse edhe me Radojiçiqin i cili do të duhej të ishte në burg dhe i dënuar me Asociacion, Kosova mbetet njëjtë keq e edhe me Radojiçiqin të lirë për Kosovën me ripërcaktim të kufijve nuk do të ishte problem për Kosovën ajo punë”, ka thënë ai.

  Molliqaj: Qeveria Kurti dëshiron më shumë heronj të ri sesa zgjidhje të reja për veriun

  1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ministri i Bujqësisë Faton Peci ka pasur përplasje me analistin Imer Mushkolaj në lidhje me punësimet në dikasterin që ai drejton dhe...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka folur lidhur me ngjarjen tragjike që tronditin Kosovën. Ajo thotë se ka...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Për të enjten parashikohet të mbajë mot i vranët dhe pritet kohë pas kohe të ketë reshje lokale shiu dhe bore, njofton...
  Të tjera
  Vip06 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e Big Brother VIP Kosova, Alby në një bisedë me Edonën dhe Kaderin ka vazhduar të flasë mbi raportin e saj...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-deputeti Ilir Deda ka folur për politikën kosovare në këto katër vjet, duke e konsideruar 14 shkurtin e vitit 2021 një datë që...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se pavarësisht progresit në dialog siç është Marrëveshja e Brukselit dhe ajo e...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ditë më parë kryeministri, Albin Kurti kishe deklaruar se ekzistojnë grupe sikurse ato në Banjskë të cilat po përgatiten në Serbi, për...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për situatën në vend, me theks të veçantë për sigurinë dhe...
  Vip06 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Kaderi ka pasur një bisedë të gjatë me konkurrenten tjetër të këtij formati, Edonën. Ajo ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.