×
 • Kronika
 • Kronika

  Lipjan: Një nxënës dyshohet se u ther me thikë

  FrontOnline
  20 Nëntor 2023

  Një person është ther me thikë gjatë ditës në rrugën “Avdi Kelmendi” në Lipjan, afër një parku.

  Rastin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës Flora Ahmeti.

  “Sot rreth orës 13 në rrugën Avdi Kelmendi në Lipjan ka ndodhë një lëndim trupor ku dyshohet se me mjet të mprehtë është lënduar një person. Me rastin po merren njësitet përkarëse”, tha ajo.

  Dyshohet se bëhet fjalë për një nxënës 15-vjeçar të shkollës “Adem Gllavica”.

  Siç raportojnë mediat, mes tij dhe një personi tjetër të po të njëjtës shkolle ka pasur një përleshje, shkaku i së cilës nuk dihet.

  Viktima është dërguar për trajtim në QKUK.

  I dyshuari, një 17-vjeçar është identifikuar dhe është shpallur në kërkim policor.

  Po vjen “Cyber ZERO” eventi që jep përgjigje për çdo lloj kërcënimi online
  Nga Rubrika
  Kronika28 Nëntor 2023
  Është ndaluar për 48 orë një zyrtar policor nën dyshimet se ka kryer veprat penale “ngacmim” dhe “dhunim”. Rasti ka ndodhur në...
  Kronika28 Nëntor 2023
  Është raportuar se në Fushë Kosovë, një klient ka deponuar rreth 1 mijë e 60 euro para të falsifikuara. Sipas policisë, paratë...
  Kronika28 Nëntor 2023
  Një person është gjetur i vdekur në njërën nga dhomat e një lokali në Ferizaj. Siç bën të ditur policia në raportin...
  Të tjera
  Lajme28 Nëntor 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, tha se në takimin e ministrave të Jashtëm të NATO-s në sesion paraprak kanë folur...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Për historinë e shtetit shqiptar, të rinjtë e Kosovës dhe Shqipërisë janë të informuar. Kështu po thotë në një rrëfim për Front...
  Sport28 Nëntor 2023
  Drita ka ndarë rrugët me trajnerin grek Akis Vavalis pas shtatë muajve qëndrim të tij në qytetin e Gjilanit. Humbja nga Prishtina...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Siguria ushqimore në lëvizjen e lirë të kafshëve në vendet kufitare për të eliminuar sëmundjet e transmetueshme, por nga ana tjetër tregu...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Sekretari i Shtetit Amerikan, Antony J. Blinken, ka uruar qeverinë dhe popullin shqiptar me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë. Përmes një deklarate...
  Sport28 Nëntor 2023
  Ylli i futbollit Xherdan Shaqiri e ka uruar 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Futbollisti i Chikago Fire dhe Përfaqësueses së Zvicrës e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.