Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  ​Linja shqiptare e fluturimeve ajrore bëhet me katër aeroplanë

  FrontOnline
  31 Mars 2023

  Pas “Lasgushit”, “Migjenit” dhe “Naimit”, linjës shqiptare të fluturimeve ajrore “Air Albania” i shtohet edhe aeroplani “Fishta”, për nder të poetit të shquar Gjergj Fishta.

  Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se, me zbritjen në aeroportin e Rinasit të aeroplanit “Fishta”, shkon në katër aeroplanë flota e kompanisë së flamurit, shkruan ATSh.

  “Ja edhe Fishta zbriti në Tiranë duke e çuar në katër avionë flotën e kompanisë sonë të flamuri”, shkroi Rama në Facebook.

  “Air Albania”, e themeluar në maj të vitit 2018 me qendër në Tiranë, u krijua nga partneriteti i Albcontrol, një degë e Ministrisë shqiptare të Ekonomisë dhe Turizmit dhe Turkish Airlines.

  Fluturimi i parë drejt aeroportit të ri të Stambollit, u krye më 19 prill 2019. “Migjeni” nisi fluturimet drejt Italisë në fillim të muajit tetor të 2019-ës.

  Artani paralajmëron Xhulin: Ruaju!
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez njoftoi të hënën se Spanja do të shkojë në zgjedhje të përgjithshme të parakohshme më 23 korrik. Ky...
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se “aktet e njëanshme” të autoriteteve të Kosovës rrezikojnë ta destabilizojnë rajonin...
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  75 shkolla në të gjithë Serbinë kanë marrë njoftime për bomba deri në orën nëntë të mëngjesit të sotëm. Kështu i është...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, pritet të ketë...
  Lajme29 Maj 2023
  Pas përleshjeve në veri mes protestuesve serbë dhe forcave të KFOR-it, nën arrest po mbahen të paktën tre persona. Përmes burime nga...
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se dialogu është e vetmja rrugë për të ecur përpara, duke i bërë thirrje...
  Lajme29 Maj 2023
  Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se shihet qartë që protestat në veri janë të dhunshme dhe të udhëhequra nga bandat e njohura...
  Lajme29 Maj 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme e Austrisë i ka dënuar fuqishëm sulmet e dhunshme ndaj ushtarëve të KFOR-it, pjesëtarëve të EULEX-it dhe...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka thënë se është e alarmuar nga dhuna në veri të Kosovës dhe veprimet e mëparshme gjatë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.