[wp-story]

Lajme

Limaj thotë se Nisma është gati për zgjedhje

Limaj thotë se Nisma është gati për zgjedhje
20:52 | 02 Gusht 2019

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë përmes një postimi në Facebook se partia e tij është e gatshme për zgjedhje të parakohshme.

“Ne jemi gati”, ka thënë Limaj.

Zgjedhjet duket se janë gati pasi që ftesa e presidentit Hashim Thaçi për propozimin e një kandidati për kryeministër nga koalicioni qeverisës PAN është refuzuar.

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka thirrur një mbledhje të Kuvendit të hënën ku pritet që të vendoset për shpërbërjen e ligjislativit.

Vendi është pa një ekzekutiv prej që Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga pozita e kryeministrit. Të gjitha partitë kanë shprehur vullnetin për zgjedhje të parakohshme.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera