[wp-story]

Front TV

Limaj: Tema kryesore e bisedës me Lajçakun ishte liberalizimi i vizave

Limaj: Tema kryesore e bisedës me Lajçakun ishte liberalizimi i vizave
15:28 | 17 Qershor 2020

Pas takimit që pati me të dërguarin e posacëm të BE-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosav Lajçak, kryetari i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj,tha se  temë kryesore gjatë takimit ka qenë liveralizimi i vizave për kosovën, raporton Front Online.

“Sot u takuan me Lajqak për të diskutuar për fillimin e dialogun Kosovë-Serbi, krijimi i parakushteve për të filkuar dialogun dhe tema kryesore ka qenë edhe liberalizimi i vizave. Kërkuam që të angazhohen sa i përket liberalizimit të vizave. Dhe tani do të kemi takime të rregullta Prishtinë-Bruksel. Neser do të kemi vetëm bisedime me partnerë dhe do të shohim se cila do të jetë agjenda e radhës”, deklaroi Limaj./Front Online/

Direkt: Lideri i Nismas, Fatmir Limaj deklarohet pas takimit me Lajcakun

Δημοσιεύτηκε από Front Online στις Τετάρτη, 17 Ιουνίου 2020

 

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera