×
 • Lajme
 • Lajme

  Limaj shkon për ngushëllime në familjen e Afrim Bunjakut: Ra në krye të detyrës në mbrojtje të sovranitetit të vendit

  FrontOnline
  26 Shtator 2023

  Kryetari i NISMA-së, Fatmir Limaj, ka bërë të ditur se sot bashkë me bashkëpuntoriët e tij ka ngushëllyer familjen e heroit më të ri të Kosovës, Afrim Bunjaku.

  Ai ka thënë se, rënia e Afrimit e dëshmon se Kosova gjithmonë ka pasur dhe do të ketë burra e gra të gatshëm për ta mbrojtur e për tu flijuar për Republikën e Kosovës.

  Postimi i plotë:

  “Sot me bashkëpunëtorë ishim për ngushëllime në familjen e heroit më të ri të Kosovës, Afrim Bunjaku.

  Rreshteri Bunjaku ra në krye të detyrës në mbrojtje të sovranitetit të vendit.

  Ai u vra nga bandat terroriste që kishin për synim cenimin e sovranitetit të Kosovës.

  Rënia e Afrimit e dëshmon se Kosova gjithmonë ka pasur dhe do të ketë burra e gra të gatshëm për ta mbrojtur e për tu flijuar për Republikën e Kosovës.

  Lavdi dëshmorëve të kombit!”

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Për BE-në, kapitulli 35 është bërë mjet shantazhi për të detyruar Serbinë të njohë Kosovën, tha sot i sanksionuari i SHBA-ve dhe...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja Vjosa Osmani është takuar me kryeministren e Danimarkës, Mette Frederiksen, me të cilën tha se foli edhe për zhvillimet e fundit...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  I ngarkuari me punë ne Ambasadën e Kosovës në Senegal, Sami Halili, ka njoftuar sot se Ministrja e Punëve të Jashtme të...
  Të tjera
  Lajme02 Dhjetor 2023
  I ngarkuari me punë ne Ambasadën e Kosovës në Senegal, Sami Halili, ka njoftuar sot se Ministrja e Punëve të Jashtme të...
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Një 84-vjeçar humbi jetën, dy persona u plagosën dhe shtëpia u shkatërrua nga një shpërthim që ndodhi në një shtëpi në kryeqytetin...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Grupi Parlamentar i AAK-së ka mbajtur konferencë për medie ku ka kritikuar Qeverinë për planifikim jo të duhur të buxhetit për vitin...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, tha se Qeveria Kurti është kundër fjalës së lirë, derisa ka përmendur deklaratat përçmuese të zyrtarëve të...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Të dielën do të mbahet seanca fillestare ndaj Naim Murselit, i cili dyshohet se ka organizuar vrasjen e bashkëshortes së tij, tashmë...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Ministri i Punëve të Jashtme dhe kreu i Partisë Socialiste të Serbisë, Ivica Daçiq ka deklaruar se politika e socialistëve bazohet në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.