×
 • Lajme
 • Lajme

  Limaj prezanton zv-ministrat e Nismës, thotë se janë kuadro të jashtëzakonshme

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka prezantuar katër zv-ministra të propozuar nga Nisma dhe të cilët janë emëruar nga kryeministri Hoti.

  Limaj ka thënë se Zafiri, Valdetja, Enveri dhe Bekimi janë kuadro të jashtëzakonshme dhe secili më i përgatitur së tjetëri të cilët do t’i kryejnë detyrat shtetërore me përgjegjësi dhe me përkushtim të lartë.

  Postimi i plotë i Limajt:

  Ju uroj punë të mbarë në Qeverinë e re të Republikës së Kosovës, zëvendesministrave të propozuar nga Nisma Socialdemokrate dhe të emëruar nga kryeministrit Hoti:

  Valdete Dushica-Bajrami- zv-ministre në Ministrinë e Kulturës Rinisë dhe Sportit,

  Zafir Berisha- zv-ministër i Punëve të Brendshme

  Bekim Brestovci – zv- ministër i Punëve të Jashtme dhe Diasporës dhe

  Enver Hoti- zv-ministër i Bujqësisë Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural.

  Zafiri, Valdetja, Enveri dhe Bekimi janë kuadro të jashtëzakonshme dhe secili më i përgatitur së tjetëri të cilët do t’i kryejnë detyrat shtetërore me përgjegjësi dhe me përkushtim të lartë.

  Iu priftë e mbara!

  Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai, përmes një postimi në profilin e tij në...
  Kronika03 Dhjetor 2023
  Policia ka pranuar një informatë se në një pompë derivatesh nga dy persona rë dyshuar po kryhet shit-blerje e substancave narkotike. Ata...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Gjykata Themelore në Prishtinë sot ka caktuar masën e paraburgimit për një muaj ndaj Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës lidhur...
  Të tjera
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Osmani takon Von Der Leyen, diskutohet për afrimin e Kosovës me BE-në Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar presidenten e Komisionit...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Rreth 80 për qind e atyre që jetojnë në Gaza u është dashur të largohen nga shtëpitë e tyre. Kështu thuhet në...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë një nga çiftet më të komentuar në showbizin shqiptar. Ata kanë marrë vëmendje me historinë e...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Santiago Bernabeu i ri po i afrohet kompletimit. Zbulimi i tij zyrtar ishte caktuar të bëhej në fund të këtij muaji, megjithëse...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Iliriana dhe Shqipja kanë bërë një bisedë së bashku për banorët e rinj, Ardin dhe Mirdonin. Iliriana ka qenë ajo që ka...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Azemi i ka rrëfyer Kaderi se ka parë ëndrra të mira. E Kaderi e pyeti se...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.