Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Limaj i pikëlluar me vdekjen e bashkëpunëtorit të afërt të tij, Hajrullah Mazrekut

  FrontOnline
  13 Gusht 2020

  Ka ndërruar jetë ish luftëtari i UÇK-së, Hajrullah Mazreku nga Malisheva. Lajmi për vdekjen e tij e pikëlluar kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj.

  Ai ka thënë se Mazrekun e kishte bashkëluftëtar dhe bashkëpunëtor me të cilin janë rritur bashkë. “Vdekja e tij ka lënë boshllëk të madh tek n”, ka shkruar Limaj.

  Më poshtë e gjeni të plotë postimi e tij në Facebook:

  I pikëlluar thellë me vdekjen e hershme të mikut dhe bashkëpunëtorit tim, Hajrullah Mazreku nga Malisheva. Hajrullahun e kisha mik, bashkëluftëtar dhe bashkëpunëtor më të cilin jemi rritur bashkë. Hajrullahu na la shumë herët kur më së shumti i duhej familjes, miqve, komunës dhe vendit.Vdekja e tij ka lënë boshllëk të madh tek ne. Do të të kujtoj përherë miku im, si një njeri me vlera të larta njerëzore, fjalë pak e punëtor i madh, i urtë e i dashur për të gjithë, njeri me enërgji pozitive.Hajrullah Mazreku, ka qenë edhe luftëtar i ditëve të para të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ndërsa nga viti 2014 e deri në 2020, ishte fillimisht drejtor i Drejtorisë për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural, e më pas drejtor i Drejtorisë së Administratës së Përgjithshme në Komunën e Malishevës. Ngushëllimet më të sinqerta familjes Mazreku, miqve dhe gjithë atyre që e kanë njohur të ndjerin. Prehu në paqe, Hajro!

  Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete
  Nga Rubrika
  Lajme05 Qershor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do t’i presë në takim emisarin e posaçëm të BE-së Miroslav Lajçak dhe atë të SHBA-së,...
  Lajme05 Qershor 2023
  Në ditën e njëmbëdhjetë të protestës, protestuesit në komunat veriore të vendit, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok, kanë filluar të mblidhen edhe...
  Lajme05 Qershor 2023
  Nga viti shkollor 2008/09 deri në vitin e kaluar 2021/22, Kosova ka rreth 130 mijë nxënës më pak, që paraqet rënie prej...
  Të tjera
  Lajme04 Qershor 2023
  Të dërguarit amerikan dhe evropian për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak pritet të qëndrojnë të hënën në Beograd dhe të...
  Lajme04 Qershor 2023
  Komuna e Prishtinës tash e një vit është duke punuar rreth planit të sigurisë së shkollave në kryeqytet. Drejtuesit e shkollave e...
  Lifestyle04 Qershor 2023
  Me ngrohjen e motit, njerëzit shpenzojnë kohë duke qëndruar në natyrë, por shumë syresh ankohen për alergjinë nga dielli. Alergjia nga dielli...
  Bota/Rajoni04 Qershor 2023
  Një tjetër krim i rëndë në familje ka ndodhur në Shqipërisë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.10, Korçë, ku burri ka goditur...
  Lajme04 Qershor 2023
  Ka kohë të gjatë që merret me bujqësi. Jonuz Zeqiri nga fshati Hallaq i Madh i komunës së Lipjanit, përpiqet që vit...
  Vip04 Qershor 2023
  Detaje të vogla janë zbuluar nga dasma magjike e Elgit Dodës dhe Klea Hutës. Klea duket magjepsëse me një fustan të bardhë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.