×
 • Lajme
 • Lajme

  Limaj: Është koha të pjeket Qeveria ‘Kurti’, e kanë parë sa lehtë humb shteti

  FrontOnline
  03 Tetor 2023

  Ditë më parë ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla deklaroi se Asociacioni ka vdekur.

  Ndryshe nga Gërvalla, presidentja e vendit, Vjosa Osmani tha se duhet të përgatitet një draft të Asociacioni që t’i paraqitët sekretarit Blinken.

  Këto deklarata i ka komentuar për Front Online kreu i NISMA—së, Fatmir Limaj.

  Ai thotë se këto zyra e dëmtojnë pozicionin e Kosovës.

  “Aktivitet diplomatik duhet të bëjë ministria e Jashtme e Qeveria se është koha e fundit që ta marrim seriozisht këtë çështje. Qeveria Kurti e ka një detyrë të rëndë e vendimtare që mos t’i jep teren e hapësirë me shpëtuar nga kjo situatë, nuk duhet të lejohet që Serbia të ikë prej situatës pa ndëshkim. Koha është me i bërë zërat bashkë, ministrja e Jashtme deklaron që Asociacioni ka vdekë, ndërsa presidentja kërkon draft. Këto zëra e dëmtojnë pozicionin e Kosovës, është koha të pjeket kjo Qeveri mjaftueshëm, pasi që e kanë parë që sa lehtë mund të humbet një shtet”, deklaroi Limaj.

  Limaj: Mos të pranohet zëvendësimi i Policisë nga KFOR-i në veri, momenti i fundit që të ndëshkohet Vuçiqi

  Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€
  Nga Rubrika
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ish zëvendës-ndihmës Sekretari amerikan i Mbrojtjes për Evropën dhe Politikën ndaj NATO-s, Jim Townsend, vlerëson se një nga zhgënjimet më të mëdha...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Aktivistja e PSD-së, Donjeta Demolli, duke komentuar Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe ka kritikuar Qeverinë Kurti. Demolli e PSD-së theksoi se...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike në Prishtinë ka pranuar informata se një subjekt biznesor, i cili operon në kryeqytet, bën shitjen...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Avokati dhe njëherësh ish-zëvendësministri i Brendshëm, Valdet Hoxha, ka thënë se numri i vrasjeve në vendin tonë është relativisht i madh. “Suksesi...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Azemi dhe Ylli kanë debatuar. Azemi i ka thënë Ylli se “mos më thuaj mua asgjë për femra kur vetë dridhesh”. Ndërkaq...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Debatet mes Blerandos dhe Adrit nuk kanë të ndalur. Në një moment Adri i ka thënë Blerandos “mos ndërhy kur flas unë”....
  Vip05 Dhjetor 2023
  Blerando dhe Azemi kanë debatuar me njëri-tjetrin. Azemi e ka nisur debatin i pari. Në një moment Azemi i ka thënë se...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim ambasadorin e ri të...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  “Modeli i qeverisjes së mirë lokale në Prizren, është modeli që ia ofrojmë Kosovës në nivelin qendror pas zgjedhjeve të ardhshme”. Kështu...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.