×
 • Sport
 • Sport

  Liga e Parë: Mesdita e sotme sjell katër ndeshje interesante

  FrontOnline
  19 Nëntor 2021

  Përveç Superligës së Kosovës, sot do të rikthehen edhe ndeshjet e Ligës së Parë, raporton FrontOnline.

  Në kuadër të javës së 13-të, sot do të luhen katër ndeshje interesante.

  Në grupin A do të luhet një ndeshje fenomenale mes Vëllaznimit dhe Lirisë në Gjakovë.

  Kurse, në grupin B, poashtu ka sfida interesante.

  Në “Ferki Aliu”, Vushtrria është nikoqire e Ferizajt, në “Sami Kelmendi”, Arbëria e pret 2 Korrikun, kurse në Sadovinë, Vitia luan ndaj Vllaznisë./FrontOnline/

  Artani paralajmëron Xhulin: Ruaju!
  Nga Rubrika
  Sport19 Korrik 2024
  Ka përfunduar raundi i parë kualifikues në tri garat evropiane, Ligën e Kampionëve, të Evropës dhe të Konferencës. E ekipet kosovare treguan...
  Sport18 Korrik 2024
  Llapi është mposhtur në “Zahir Pajaziti” edhe në ndeshjen kthyese nga Wisla Krakowa në kuadër të kualifikimeve për Europa League. Pjesa e...
  Sport18 Korrik 2024
  Në Prishtinë po mbahet Kampionati Evropian i Hendbollit U20. Në kuadër të tij mbrëmë është zhvilluar ndeshja mes Kosovës dhe Luksemburgut, ku...
  Të tjera
  Lajme19 Korrik 2024
  Këshilli Gjyqësor i Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e radhës. Kjo është mbledhja e 330-të e tyre, duke filluar nga ora...
  Lajme19 Korrik 2024
  Sot në Kosovë do të mbizotërojë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, ku nuk mungon mundësia për reshje shiu dhe shkarkime...
  Lajme18 Korrik 2024
  Franca nuk dëshiron konfrontime të reja në veri e të cilat mund të lindin lidhur me çështjen e hapjes së urës së...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-ambasadorin amerikan Gjermani dhe ish- i dërguar i SHBA-së për Ballkanin, Richard Grenell, ka një shans të mirë për t'u bërë Sekretar...
  Lifestyle18 Korrik 2024
  Pirja e kafesë është një ritual i përditshëm për shumicën e njerëzve. Megjithatë, ekzistojnë dy arsye pse duhet të bëni kujdes kur...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Kai Trump, mbesa adoleshente e ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trump, bëri një paraqitje të papritur në Konventën Kombëtare Republikane më 17 korrik,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.