×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Lideri i opozitës serbe thotë se Vuçiq po përgatitë Serbinë për njohjen e Kosovës

  FrontOnline
  14 Qershor 2020

  Lideri i partisë opozitare serbe Dveri, Bosko Obradovic, ka thënë se do të bojkotojë zgjedhjet nacionale në Serbi përshkak se presidenti, Aleksandër Vuciq, po bën publikun gati për ta njohur Kosovën.

  Në një deklaratë, Obradoviç deklaroi se Vuçiq gjen çdo ditë një justifikim se Kosova nuk mund të jetë më pjesë e Serbisë, dhe bën një prezantim për nënshkrimin e marrëveshjeve të mëparshme sekrete me Hashim Thaçin për delimitimin.

  Sipas tij, idea e Vuçiqit për demarkacionin nënkupton së pari njohjen e Kosovës.

  “Zgjedhjet mashtruese të javës tjetër kanë për qëllim formimin e një Asambleje të Falsifikuar dhe Qeverisë që do të jetë e gatshme të mbështesë tradhtinë e Vuçiqit ndaj Kosovës”, tha Obradović dhe u bëri thirrje qytetarëve që të mos shkojnë në votime, duke premtuar se qeveria e ardhshme do të anulojë gjithçka pas rënies së Vuçiqit.

  ‘’Marrëveshjet antikushtetuese do të nënshkruhen pas “zgjedhjeve të rreme”, tha ai

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Më shumë se 46 mijë shtëpi janë shkatërruar në Gaza, tha OKB-ja. Gjithashtu janë dëmtuar më shumë se 234 mijë njësi banimi,...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Atleti Erzen Zyberaj ka mbërritur me sukses në sheshin “Skënderbeu” të Tiranës në Shqipëri. Kjo u bë e ditur sipas shoqatës “Maraton...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken ka uruar Shqipërinë për 111-vjetorin e Pavarësisë. Kreu i diplomacisë amerikane e konsideron Shqipërinë aleat dhe...
  Të tjera
  Front TV28 Nëntor 2023
  28 Nëntori, datë historike për shqiptarët. Kjo ditë kremtohet në çdo vend ku ka popull që fletë gjuhën shqipe. Dita e Pavarësisë...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Djali i ish-presidentit Hashim Thaçi, Endriti ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për t’i uruar shqiptarët për 28 nëntor, Ditën e Flamurit....
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken ka uruar Shqipërinë për 111-vjetorin e Pavarësisë. Kreu i diplomacisë amerikane e konsideron Shqipërinë aleat dhe...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj ka thënë se është çështje kohe kur Shqipëria dhe Kosova të bëhen një. Ai për emisionin “Radar”...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Sot po festohet 28 nëntori- Dita e Flamurit dhe 111 vjetori i shpalljes së Pavarësisë. E një nga emrat më të shpeshtë...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka marrë pjesë në Konferencën ndërkombëtare “Aleanca globale për luftimin e kontrabandimit me migrantë” që...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.