Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Lezhë: Ishte shpallur në kërkim, arrestohet 33 vjeçari

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Një 33 vjeçar i shpallur në kërkim për veprat penale “Vjedhja me armë”, e kryer në bashkëpunim dhe “Vjedhja”, e kryer në bashkëpunim është kapur nga policia në Lezhë.

  Në vijim të punës për lokalizimin dhe kapjen e personave të shpallur në kërkim, duke u bazuar dhe në informacioneve të siguruara në rrugë operative për vendndodhjen e një shtetasi në kërkim, nga shërbimet e Policisë Kurbin është organizuar dhe finalizuar operacioni policor “Ndjekja”, si rezultat i të cilit, në vendin e quajtur Tapizë, u kap dhe u ndalua shtetasi:
  – A. L., 33 vjeç, banues në Thumanë (me precedentë të mëparshëm kriminal).

  Ky shtetas është shpallur në kërkim në muajin tetor 2020, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Vjedhja me armë”, e kryer në bashkëpunim dhe “Vjedhja”, e kryer në bashkëpunim.

  Gjithashtu, ky shtetas ka qenë person i shpallur në kërkim edhe nga DVP Korçë, pasi në bashkëpunim me 2 shtetas të tjerë, ka transportuar 14 shtetas të huaj, më qëllim kalimin e kufirit, kundrejt pagesës, raporton Tch, transmeton Klan Kosova.

  Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.

  Menaxho shpenzimet dhe fito zbritje me aplikacionin e Petrol Company
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Ministri i Drejtësisë i Gjermanisë, Marco Bushman, tha se do të ekzekutojë urdhrin e arrestit për presidentin rus Vladimir Putin nëse ai...
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Forcat ruse gjatë javës kanë granatuar një numër qytetesh të Ukrainës. “Shteti i keq” do të mbajë përgjegjësi për çdo akt terrori...
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në Fier, si pasojë e të cilit ka humbur jetën një zytar policor. Policia ka bërë të...
  Të tjera
  Vip19 Mars 2023
  Olta-Kiara dhe Kristi-Qetësori janë dy çiftet për të cilët publiku duhet të votojë dhe të zgjedhë se kë do të çojë në...
  Lajme19 Mars 2023
  Besfort Krasniqi, sekretari i përgjithshëm i posa zgjedhur i Universitetit të Prishtinës, në qershor të vitit të kaluar ishte denoncuar për ngacmim...
  Lajme19 Mars 2023
  Ministria e Jashtme turke thotë se do të mbështesë të gjitha nismat që synojnë normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë Turqia...
  Lajme19 Mars 2023
  Sot paradite në motelin “Villa A1” te Tranziti i Vjetër në Prizren, u gjet pa shenja jete një burrë i moshës 77-vjeçare....
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Presidenti aktual i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, nuk ka arritur fitore bindëse në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Sipas parashikimeve...
  Lajme19 Mars 2023
  Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Petrit Musa, ka reaguar pas takimit të kryeministrit Albin Kurti në Ohër, ku janë pajtuar që të zbatohen...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.