Lajme

Lëvizja Vetëvendosje inicion mocion mosbesimi ndaj Qeverisë “Hoti”

Lëvizja Vetëvendosje inicion mocion mosbesimi ndaj Qeverisë “Hoti”
12:20 | 06 Gusht 2020

Lëvizja Vetëvendosjeka njoftuar se ka nisur mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë “Hoti”, raporton Front Online.

Një gjë e tillë u bë e ditur në konferencën e sotme të kësaj partie nga deputeti, Rexhep Selimi, i cili tha se VV-ja tashmë ka filluar me mbledhjen e nënshkrimeve. “Nga sot Vetëvendosje nis mbldhjen e nënshkrimeve për ngritjen e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë”, tha Selimi

I pyetur se a kanë mbështetjen e partive të tjera për këtë mocion, Selimi tha se pretendojnë t’i marrin votat e mjaftueshme për ta rrëzuar Qeverinë “Hoti”, pa specifikuar nëse kanë pajtimin e PDK-së, apo jo.

Kurse deputetja Arbërie Nagavci e quajti qeverinë aktuale ” qeveri jokushtetuese dhe joligjore”.

“Kjo qeveri është jokushtetuese dhe jo ligjore, ajo e ka dëshmuar tash se është e paaftë për të qeverisur vendin. Kosovës i duhet një Qeveri që deshmoi se mund të qeverset me duar të pastërta”, tha Nagavci.

Kritika Vetëvendosje pati edhe për menaxhimin që kjo Qeveri po bënë me pandeminë Covid -19. Sipas deputetëve të VV-së vendi po shkon drejt një katastrofe humanitare.

https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/1367514300121406/

Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..

Të tjera