[wp-story]

Sport

Leo Messi thyen një tjetër rekord personal kundër Villarrealit

Leo Messi thyen një tjetër rekord personal kundër Villarrealit
23:26 | 05 Korrik 2020

Edhe në këtë moshë (33), edhe sot, pasi ka thyer shumë rekorde – Leo Messi vazhdon të krijojë diçka të re.

Në ndeshjen kundër Villarreal, ku Barcelona po fiton 3-1, Lionel Messi nuk shënoi, por dhuroi dy asiste.

Kështu, ai ka shkuar në kuotën e 20 asistimeve në La Liga, sezoni më i mirë në karrierë në këtë aspekt, derisa numëron edhe 22 gola.

Në total ne te gjitha garat kete edicion, ai ka shënuar 27 gola dhe ka dhuruar 24 asiste, raporton Front Online.

The post Leo Messi thyen një tjetër rekord personal kundër Villarrealit appeared first on Front Online.

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera