Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  LDK’ja kërkon të ndalen punësimet me të njofshëm

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Çështja e nepotizmit është bërë shkas që kryesuesi i Kuvendit komunal të Mitrovicës, Safet Kamberi, t`i  drejtohet me një thirrje publike kryetarit të komunës Agim Bahtiri.

  Ai përmes një postimi në Facebook e ka ftuar Bahtirin që të ndalojë punësimet familjare në komunë dhe që të mos e keqpërdor pozitën e tij për interesa partiake e familjare.

  Postimi i plotë:

  Si për ironi, edhe në këtë rast, teatri është skena që nxjerrë në pah shfaqjen e së vërtetës. E vërteta pra është pikërisht ajo që ndodhi me teatrin Muharrem Qena. Nepotizëm.

  Mitrovica si qytet dikur shquhej me industrinë dhe kulturën.

  Të parën na e shkatërroj lufta, e të dytën po e shkatërrojnë politikat e pandërgjegjshme nga politikanë që nuk kanë kurrfar ndjesie për shpirtin e qytetit tonë, pra kulturën.

  E ftoj edhe publikisht Kryetarin e Komunes dhe të VV-së në Mitrovicë që të reflektojnë, ta anulojnë përzgjedhjen e familjarëve të tyre në pozitat që i kanë emëru, si shenjë që ata nuk po i keqpërdorin pozitat e tyre për interesat e veta partiake e familjare.

  Rikthehet Blasta, Artani i kërkon falje nga zemra
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Gjykata Themelore në Gjakovë, ka shpall aktgjykim dënues ndaj të pandehurit H.H., i cili akuzohet për veprën penale “Ngacmimi Seksual”. Sipas një...
  Lajme31 Mars 2023
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka dënuar aktin e djegies së disa veturave të qytetarëve të nacionalitetit serb në veri...
  Lajme31 Mars 2023
  Gjykata Themelore e Ferizajt është zgjedhur si gjykata më transparente me publikun në Kosovë, për shkak të publikimit më të madh të...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Ditën e djeshme, zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim delegacionin...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Disa persona të paidentifikuar kanë sulmuar me armë zjarri ditën e sotme zyrat e “İYİ Parti” në Stamboll. Një nga plumbat ka...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë ka tronditur mëngjesin e kësaj të premteje Turqinë. Mediat vendase bëjnë me dije se thellësia e...
  Lajme31 Mars 2023
  Marrëveshja ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës e datës 23 nëntor 2022 nuk ka një afat të caktuar apo datë skadence, tha zëdhënësi ipër...
  Lajme31 Mars 2023
  Të hënën në Gjykatën Speciale do të fillojë gjyqi ndaj krerëv të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi...
  Vip31 Mars 2023
  Fituesi i “Big Brother Canada”, Kevin Jacobs, është tejet aktiv në rrjete sociale, pasi fitoi një numër të madh ndjekësish në ‘Instagram’,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.