[wp-story]

Lajme

LDK humb bastionin e saj, Vetëvendosja fiton Podujevën me mbi 50 % të votave

LDK humb bastionin e saj, Vetëvendosja fiton Podujevën me mbi 50 % të votave
21:11 | 29 Nëntor 2020

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka prezantuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Podujevë.

Në bazë të tyre Vetëvendosja në krye me Shpejtim Bulliqin është fituese me 51.60 % të votave.

Pas saj rënditet LDK-ja që ka marrë 35.97 % të votave dhe PDK si e treta me 12.14 %.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera