[wp-story]

Lajme

LDK: Familja Rugova nuk do të përfshihet në listën e deputetëve

LDK: Familja Rugova nuk do të përfshihet në listën e deputetëve
22:29 | 06 Shtator 2019

Sekretari organizativ i LDK’së, Arban Abrashi, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka thënë se familja Rugova nuk do të jenë të përfshirë në listën e LDK-së për zgjedhjet e 6 tetorit.

Sekretari organizativ i partisë së Isa Mustafës ka konfirmuar se Teuta dhe Uka kanë shprehur qëndrimet e tyre që mos të jenë në këtë garë.

“Ka qenë vet kërkesë e Teutës për shkak të studimeve. Ajo me vet dëshirë s’ka dashtë të jetë pjesë e listës për shkak të obligimeve. Për Ukën, thjesht s’ka qenë propozim”, ka thënë ai

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera