×
 • Lajme
 • Lajme

  LDK e mbron Lutfi Hazirin, arsyeton deklaratat e tij

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Ish-deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri, në një prononcim për “Zërin” ka thënë se deklaratat e nënkryetarit Haziri assesi nuk e pengojnë arritjen e një marrëveshje koalicioni mes LDK-së e LVV-së.

  Sipas saj, ndonëse LVV-ja ka dalë si partia më e votuar, ajo duhet të tregohet politikisht e pjekur me qëllim që qeveria e re të krijohet sa më parë.

  “Nuk besoj në asnjë mënyrë se deklaratat e z. Hazirit e pengojnë arritjen e koalicionit, sepse duhet besuar që sidomos LVV-ja duhet të jetë e pjekur politikisht dhe t’u hyjë çështjeve seriozisht pa shantazhe, pa kushte, pa asnjë gjë sepse pa marrë parasysh ne ende nuk i kemi rezultatet e certifikuara, por trendi po thotë se LVV-ja është para LDK-së. E nëse është kështu, atëherë LVV-ja ka vetëm më shumë përgjegjësi, por nuk ka asnjë privilegj më shumë”, ka thënë Gaxherri.

  Po ashtu ish-deputetja ka shtuar se ndonëse LDK-ja dhe LVV-ja janë dy parti me ideologji të kundërta, ato duhet të punojnë të gjejnë rrugën e bashkëpunimit, sepse për një gjë të tillë kanë votuar qytetarët e vendit më 6 tetor të këtij viti. “Pavarësisht dallimeve, neve qytetarët na kanë dhënë votën që të qeverisim bashkë dhe ne duhet ta gjejmë bashkëpunimin për këtë, sa më shpejt ta harmonizojmë programin dhe të pajtohemi në pikat kyçe. Është duke u punuar shumë për këtë dhe besoj se shumë shpejt do ta arrijmë unifikimin”, ka shtuar ajo.

  COMODITA, aset kontribues në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Emisari special, Miroslav Lajçak, gjatë qëndrimit të tij në New York ku po mbahet Asambleja e OKB-së, ka takuar një numër zyrtarësh...
  Kronika23 Shtator 2023
  Në orët e hershme të mëngjesit është djegur një shtëpi në fshatin Panorc të Malishevës, ku si pasojë e zjarrit ka vdekur...
  Lajme23 Shtator 2023
  Edhe pse e ndaluar me ligj, zjarrvënia e qëllimshme – sidomos pas sezonit të korrje-shirjeve – është shndërruar në dukuri të rrezikshme...
  Të tjera
  Sport23 Shtator 2023
  Ylli portugez foli edhe një herë rreth të ardhmes së tij, pas fitores së mbrëmshme ndaj Al-Ahlit 4:3, në të cilën kontribuoi...
  Vip23 Shtator 2023
  Çifti simpatik Geti dhe Marina së fundmi ishin të ftuar në javën e modës në Milano. Ata për këtë event me rëndësi...
  Lajme23 Shtator 2023
  Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka vizituar fermerin Shkrui Konxheli nga Teqeja e Lipjanit, i cili është përfitues i mbështetjes financiare me...
  Kronika23 Shtator 2023
  2 mijë e 25 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kanë...
  Lifestyle23 Shtator 2023
  James Clear, autor i librit popullor “Personal Habits”, së fundmi ka udhëhequr një seri seminaresh që synojnë të ndihmojnë të gjithë të...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Presidenti amerikan Joe Biden, planifikon t’i japë Ukrainës raketa të avancuara me rreze të gjata për të ndihmuar Kievin në kundërofensivë të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.