×
 • Lajme
 • Lajme

  Latifi: Deri më tani 24 viktima nga COVID-19 në Rahovec

  FrontOnline
  22 Gusht 2020

  Gjatë ditës së djeshme një 33 vjeçar nga Xërxa e Rahovecit ka humbur jetën shkak i infektimit me virusin korona. Vdekjen e të cilit, kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi e quajti tronditës.

  E shkak i infektimit me COVID-19 në këtë komunë kanë vdekur 24 persona.

  Të dhëna këto që i ka bërë të ditur për KosovaPress i pari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi.

  Latifi nëpërmjet telefonit ka treguar se në komunën që udhëhiqet nga ai, janë 22 raste aktive me COVID-19, ndërsa 107 të tjerë janë shëruar.

  E gjendja shëndetësore e të infektuarve me COVID-19 siç tregon Laitifi, është stabile dhe se gjitha rastet aktive janë të izoluar.

  Ai ka shtuar se, personat aktiv po i marrin të gjitha shërbimet e nevojshme, derisa ka bërë të ditur se po vazhdohet me dezinfektimin e hapësirave shëndetësore dhe publike.

  Ndërsa, dje Insituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka publikuar raportin e përditshëm me të dhëna rreth numri të të infektuarve, të shëruarve dhe të vdekurve nga COVID-19.

  Nga cka, është raportuar për shtimin edhe të 162 rasteve të të prekurve me virusin korona, ndërsa janë shëruqr 220. Brenda 24 orëve janë raportuar edhe 10 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv, kurse numri i rasteve aktive është 3.571

  Numri total i rasteve pozitive është 12.168 raste nga 46.452 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 448 raste të vdekjes.

  Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 220 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 8.149 raste.

  BAD NEWS EAGLE BËJNË HISTORI NË LIGËN E LEGJENDAVE DHE DY FINALE FANTASTIKE BASKETBOLLISTIKE TREPÇA – PEJA
  Nga Rubrika
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Është rivarrosur trupi i Liridona Ademajt në fshatin Rracaj të Gjakovës. Ajo me kërkesë të familjes është zhvarrosur nga varrezat e fshatit...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla po merr pjesë në rivarrimin e Liridona Ademajt, 30-vjeçares e cila u vra mizorisht të...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Sot, nga fshati Cermjan është zhvarrosur trupi i Liridona Ademajt. Me kërkesë të familjarëve, rivarrimi është duke u bërë në Rracaj të...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Është zhvarrosur nga varrezat e fshatit Cërmjan të Gjakovës trupi i pajetë i Liridona Ademajt, e cila u vra mizorisht të mërkurën...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Nga viti 2010 deri në nëntorin e vitit 2023, në Kosovë janë vrarë 52 gra. Organizatat për mbrojtjen e të drejtave të...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Manchester City dhe Tottenham barazuan 3-3 në derbin e xhiros së 17-të të Ligës Premier. Golashënues për Manchester Cityn ishin Phil Foden,...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Maqedonia është tronditur nga vrasje e një 14 vjeçarje nga Shkupi dhe një 74 vjeçari të cilët u gjetën të vdekur në...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Në gjykimin ndaj Hashim Thacit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit në Hagë po dëshmon Sadik Halitjaha Trupi gjykues ka nisur...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  KEDS po e përshpejton digjitalizimin e rrjetit të shpërndarjes së energjisë elektrike në dobi të konsumatorëve. Tashmë ka filluar vendosjen e Rikyçësit...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.