×
 • Sport
 • Sport

  Lakersat pësojnë humbje nga Minnesota, rezultatet komplete në NBA

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Ka përfunduar një tjetër xhiron në NBA, aty ku edhe nuk mungoi spektakli për tifozët.

  Minnesota Timberwolves e ka demoluar Los Angeles Lakers, duke i mposhtur me rezultat 107-83.

  Fitore po kaq bindëse ka marrë edhe Golden State Warriors 119-93 në përballjen ndaj Chicago Bulls.

  Më solid nëparaqitjen e tyre ishin Denver Nuggets që triumfuan përball Atlanta Hawks me shifrat 105-96.

  Përballje më e zjarrtë ishte ajo në mes të San Antonio Spurs dhe Dallas Mavericks, që përfundojë me triumfin e këtyre të fundit 123-109.

  Një sfidë më e nxehtë ishte ajo në mes të Oklahoma City Thunder e Sacramento Kings, që mori fund me vetëm dy pikë dallim, 105-103.

  Me vetëm tetë pikë dallim, te fitorja ia doli edhe Brooklyn Nets që në udhëtim mposhti New Orleans Pelicans me shifrat 120-112.

  Phoenx Suns e demoloi Memphis Grizzlies, pasi i mposhtën me shifrat 119-94, e që fitore më të lehtë mori Portland Trail Blazers ndaj Houston Rockets, 104-92.

  Në dallim me pikë, takimi mes Cleveland Cavaliers dhe Detroit Pistons, ishte më pak i frytshëm, duke përfunduar me rezultat 98-78.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Sport13 Korrik 2024
  Trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente, ka shprehur besimin e tij të plotë në skuadrën e tij dhe ka theksuar se...
  Sport13 Korrik 2024
  Deputetë e zyrtarë të partisë në pushtet, Vetëvendosje, e asaj opozitare, PDK, janë bashkuar sonte për një ndeshje futbolli. Kundërshtarët në politikë,...
  Sport13 Korrik 2024
  Futbollisti i njohur, Elvis Rexhbeçaj, ka nënshkruar sot për Kombëtaren e Kosovës, duke qenë prurja më e re në mesfushën dardane. Letra...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kanë filluar pritjet e mërgimtarëve nëpër pikat kufitare për hyrë në Kosovë. Në pikëkalimin kufitar te Dheu i Bardhë, sipas Qendrës Kombëtare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.