Euro2020

Lajmi i fundit: Alarm për bombë pranë stadiumit “Olimpico” para ndeshjes Itali – Zvicër

Lajmi i fundit: Alarm për bombë pranë stadiumit “Olimpico” para ndeshjes Itali – Zvicër
19:59 | 16 Qershor 2021

Sonte do të zhvillohet ndeshja e Grupit A të Kampionatit Evropian “Euro2020” ndërmjet Italisë dhe Zvicrës.

Kur kanë mbetur pak orë deri në fillimin e kësaj përballje, policia italiane është ngritur në këmbë pasi mediat italiane kanë raportuar një alarm për bombë afër stadiumit “Olimpico” në Romë.

Policia dhe specialistët e bombave kanë dalë në teren dhe të gjitha rrugët janë bllokuar.

Përballja midis Italisë dhe Zvicrës fillon nga ora 21:00.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera