Lajme

Lajçaku takohet me Bislimin në Vjenë, flasin për dialogun

Lajçaku takohet me Bislimin në Vjenë, flasin për dialogun
21:02 | 25 Janar 2022

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka njoftuar për takimin që ka pasur me zëvendëskryeministrin e Kosovës, Besnik Bislimi.

Lajçak ka bërë të ditur se me Bislimin janë takuar në Vjenë, ku kanë diskutuar për dialogun Kosovë – Serbi.

“I kënaqur për një takim konkret dhe konstruktiv për mënyrën se si të ecet përpara me dialogun për normalizim të raporteve, me zëvendëskryeministrin e parë të Kosovës, Besnik Bislimi, sot në Vjenë. Pres të vazhdojmë diskutimet javën e ardhshme në Kosovë”, ka shkruar ai në Twitter.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera