×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Lajçaku: Procesi i dialogut mund të ndikojë në liberalizimin e vizave

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak gjatë një konference për media theksoi se Kosovës duhet t’i hiqen vizat.

  Lajçak tha se procesi i dialogut mund të ndikojë në liberalizimin e vizave, raporton Front Online.

  LEXO EDHE: Lajçak: Vetëm BE-ja mund t’ia siguroj Kosovës të ardhmen evropiane

  “Jam i mendimit që Kosovës duhet t’i hiqen vizat. Komisioni Evropian ka qenë i qartë, por nuk ka një unifikim në mes të shteteve për këtë çështje. Në takimet e mija me secilin përfaqësuese unë insistojë që Kosovës duhet t’i hiqen vizat. Nuk është më në pyetje se a mund t’i hiqen por kur do t’i hiqen. Nëse ju tregoheni serioz në procesin e dialogut, vizat do të hiqen së shpejti”, ka thënë Ai./Front Online/

  LEXO EDHE: Lajçaku: I gatshëm të fillojë dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/1631609973661274/

  Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021
  Nga Rubrika
  Lajme28 Nëntor 2023
  Dy persona kanë mbetur të lënduar pas një aksidenti në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Maxhunaj. Këtë e ka bërë të ditur...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, tha se në takimin e ministrave të Jashtëm të NATO-s në sesion paraprak kanë folur...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Për historinë e shtetit shqiptar, të rinjtë e Kosovës dhe Shqipërisë janë të informuar. Kështu po thotë në një rrëfim për Front...
  Të tjera
  Lajme28 Nëntor 2023
  Në festën e 28 Nëntorit, është inauguruar në qendër të Gjilanit, shtatorja e tribunit të kombit, Ramiz Cërnica. Nën përkujdesjen e kryetarit...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot do të bëjë homazhë në Kompleksin Memorial ‘’Adem Jashari’’ në Prekaz në orën 18:30. “Kryeministri i...
  Sport28 Nëntor 2023
  Atleti Erzen Zyberaj ka mbërritur me sukses në sheshin “Skënderbeu” të Tiranës në Shqipëri. Kjo u bë e ditur sipas shoqatës “Maraton...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Atleti Erzen Zyberaj ka mbërritur me sukses në sheshin “Skënderbeu” të Tiranës në Shqipëri. Kjo u bë e ditur sipas shoqatës “Maraton...
  Front TV28 Nëntor 2023
  28 Nëntori, datë historike për shqiptarët. Kjo ditë kremtohet në çdo vend ku ka popull që fletë gjuhën shqipe. Dita e Pavarësisë...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Djali i ish-presidentit Hashim Thaçi, Endriti ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për t’i uruar shqiptarët për 28 nëntor, Ditën e Flamurit....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.