[wp-story]

Front TV

Lajçaku: Procesi i dialogut mund të ndikojë në liberalizimin e vizave

Lajçaku: Procesi i dialogut mund të ndikojë në liberalizimin e vizave
13:02 | 18 Qershor 2020

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak gjatë një konference për media theksoi se Kosovës duhet t’i hiqen vizat.

Lajçak tha se procesi i dialogut mund të ndikojë në liberalizimin e vizave, raporton Front Online.

LEXO EDHE: Lajçak: Vetëm BE-ja mund t’ia siguroj Kosovës të ardhmen evropiane

“Jam i mendimit që Kosovës duhet t’i hiqen vizat. Komisioni Evropian ka qenë i qartë, por nuk ka një unifikim në mes të shteteve për këtë çështje. Në takimet e mija me secilin përfaqësuese unë insistojë që Kosovës duhet t’i hiqen vizat. Nuk është më në pyetje se a mund t’i hiqen por kur do t’i hiqen. Nëse ju tregoheni serioz në procesin e dialogut, vizat do të hiqen së shpejti”, ka thënë Ai./Front Online/

LEXO EDHE: Lajçaku: I gatshëm të fillojë dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Direkt: Përfaqësuesi i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak mban konferencë për medie

Direkt: Përfaqësuesi i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak mban konferencë për medie

Δημοσιεύτηκε από Front Online στις Πέμπτη, 18 Ιουνίου 2020

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera