×
 • Lajme
 • Lajme

  Lajcak zbarkoi në Aeroportin Ushtarak të Prishtinës, u prit nga Apostolova dhe shefi i KFOR-it

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Përfaqësuesi Special i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, është ndihmuar nga shteti zviceran me një aeroplan ushtarak për të arritur në Prishtinë, pas bllokimit të rrugëve ajrore si pasojë e pandemisë me COVID-19.

  Ai sot ka zbarkuar në aeroportin ushtarak të Prishtinës, ku është pritur nga shefja e Zyrës së BE’së në Kosovës, Natalya Apostolova, dhe shefi i KFOR-it, Gjenerali Michele Risi.

  “Përfaqësuesi Special i BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë, Mirosllav Lajçak u mirëprit me të ardhur në aeroportin Ushtarak të Prishtinës nga Shefa e Zyrës së BE-së në Kosovë, Ambasadorja Nataliya Apostolova dhe nga Komandanti i misionit të NATOs KFOR-it Gjeneral Major Michele Risi”, thuhet në njoftimin e dërguar nga zyra e NATO-së në Prishtinë.

  Nga NATO ndërkohë potencojnë se mbështesin dialogun e lehtësuar nga Bashkimi Evropian.

  “NATO vazhdon të mbështesë dialogun e lehtësuar nga BE midis Beogradit dhe Prishtinës”, thuhet në njoftim.

  KEDS njofton për punime në rrjet, në këto komuna do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka vizituar fermerin Shkrui Konxheli nga Teqeja e Lipjanit, i cili është përfitues i mbështetjes financiare me...
  Kronika23 Shtator 2023
  2 mijë e 25 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kanë...
  Kronika23 Shtator 2023
  Është grabitur një punëtor i një poste të shpejtë në Pejë, i cili ka raportuar se i është vjedhur çanta me rreth...
  Të tjera
  Kronika23 Shtator 2023
  Është arrestuar një grua në Ferizaj, pasi e njëjta e kishte sulmuar një zyrtare policore e cila ishte duke u marrë me...
  Lajme23 Shtator 2023
  Deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa në një intervistë për Front Online ka pranuar faktin që nuk i kanë numrat për ta rrëzuar...
  Sport23 Shtator 2023
  Sot nis java e gjashtë në Superligën e Kosovës në futboll. Këtë të shtunë në program për t’u zhvilluar janë dy ndeshje,...
  Kronika23 Shtator 2023
  Një grua ka raportuar në polici se po shantazhohet nga disa persona në rrjete sociale për publikimin e disa videove të saj...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia ka arrestuar një të mitur në Prishtinë, pasi dyshohet se e ka sulmuar me thikë një të mitur tjetër. Sipas viktimës,...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  “Sanksionet e reja kundër Rusisë nuk janë të nevojshme, sepse ato i shkaktojnë më shumë dëm Evropës sesa Rusisë”. Kështu u shpreh...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.