×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Lajçak: Vetëm BE-ja mund t’ia siguroj Kosovës të ardhmen evropiane

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në një konferencë për media është pyetur se si e sheh përfshirjen e ShBA-ve në dialogun Kosovë-Serbi si dhe për i iniciativës e Richard Grenell për të bërë bashkë delegacionet e Kosovës dhe të Serbisë për të rifilluar dialogun në Uashington, raporton “Front Online”.

  LEXO EDHE: Lajçaku: I gatshëm të fillojë dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

  Lajçak tha se bashkëpunimi me ShBA-të është i mirëseardhur, por Kosovës vetëm BE-ja, mund t’ia sigurojë të ardhmen evropiane.

  “E vlerësojmë përfshirjen e ShBA-ve në dialog si një partner strategjik por vetëm BE-ja mund t’ua sigurojë Kosovës të ardhmen evropiane”, ka thënë Lajcak /FrontOnline/

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/1631609973661274/

  Afër 6500 banorë të Shalës së Bajgorës përfitojnë nga rrjeti i ri
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar nga Departamenti i Krimeve të Rënda, në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore – Prishtinë, ka zhvilluar...
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Kosovën dhe Serbinë, në një kohë kur tensionet janë rritur, pas sulmit...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Vetura me targa serbe me akronime të qyteteve të Kosovës qarkullojnë ende nëpër rrugët e veriut. Targa të tilla ilegale janë parë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se kryeministri Albin Kurti i ka përjashtuar të gjithë nga procesi...
  Lajme04 Tetor 2023
  Analisti politik dhe avokati, Azem Vlasi, i hedh poshtë pretendimet nga Serbia se Milan Radoiçiq, i cili pranoi organizimin e sulmit terrorist...
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Anton Quni, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë, veri të Kosovës, më 24 shtator, ka...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka pritur në takim ministrin gjerman të Ushqimit dhe Bujqësisë, Cem Ozdemir. Atë e ka njoftuar për...
  Lajme04 Tetor 2023
  Ish-nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiqi i cili ishte organizatori i sulmit në Banjskë të Zveçanit dje u arrestuar nga shtetit serb....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.