[wp-story]

Front TV

Lajçak: Vetëm BE-ja mund t’ia siguroj Kosovës të ardhmen evropiane

Lajçak: Vetëm BE-ja mund t’ia siguroj Kosovës të ardhmen evropiane
12:56 | 18 Qershor 2020

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në një konferencë për media është pyetur se si e sheh përfshirjen e ShBA-ve në dialogun Kosovë-Serbi si dhe për i iniciativës e Richard Grenell për të bërë bashkë delegacionet e Kosovës dhe të Serbisë për të rifilluar dialogun në Uashington, raporton “Front Online”.

LEXO EDHE: Lajçaku: I gatshëm të fillojë dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Lajçak tha se bashkëpunimi me ShBA-të është i mirëseardhur, por Kosovës vetëm BE-ja, mund t’ia sigurojë të ardhmen evropiane.

“E vlerësojmë përfshirjen e ShBA-ve në dialog si një partner strategjik por vetëm BE-ja mund t’ua sigurojë Kosovës të ardhmen evropiane”, ka thënë Lajcak /FrontOnline/

Direkt: Përfaqësuesi i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak mban konferencë për medie

Direkt: Përfaqësuesi i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak mban konferencë për medie

Δημοσιεύτηκε από Front Online στις Πέμπτη, 18 Ιουνίου 2020

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera