Lajme

Lajçak tregon se si e nisi ditën e dytë të vizitës së tij në Kosovë

Lajçak tregon se si e nisi ditën e dytë të vizitës së tij në Kosovë
11:34 | 14 Tetor 2020

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka njoftuar se ditën e dytë të vizitës në Prishtinë e ka nisur me një takim me organizatat ndërkombëtare.

Lajçak ka thënë se i ka informuar ato për dialogun dhe ka dëgjuar pikëpamjet e tyre.

“Filloi dita 2 me një mëngjes me organizatat ndërkombëtare në Kosovë. Unë i informova ata se ku qëndrojmë në dialogun e lehtësuar nga Bashkimi Evropian dhe dëgjova pikëpamjet dhe vlerësimet e tyre”, shroi Lajçak në Twitter.

Lajçak është takuar dje me kryeministrin Avdullah Hoti dhe kryeparlamentren Vjosa Osmani. Sot, ai gjithashtu është takuar edhe me presidentin Hashim Thaçi si dhe do të takohet me të gjitha partitë politike.

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera