Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Lajçak takohet me kryetaren e Kryqit të Kuq, flasin për çështjen e të zhdukurve në Ballkan

  FrontOnline
  21 Mars 2023

  Emisari i BE-së për dialogun me Serbinë, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar një takim me kryetaren e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq, Mirjana Spoljaric Egger.

  Sfidat për zgjidhjen e rasteve të personave të zhdukur në Ballkanin Perëndimor ishin temë diskutimi.

  “Mirë që e pashë Presidenten e KNKK-së, Mirjana Spoljaric Egger në cilësinë e saj të re në Bruksel. Ne diskutuam perspektivat dhe sfidat për zgjidhjen e rasteve të mbetura të Personave të Zhdukur në Ballkanin Perëndimor. Bashkimi Evropian mbështet plotësisht përpjekjet dhe angazhimin e KNKK-së”, ka shkruar Lajçak.

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka uruar homologun e saj italian Sergio Mattarella për Ditën e Republikës, e cila festohet çdo...
  Lajme02 Qershor 2023
  Jehona Lushtaku-Sadriu nga LDK-ja ka kritikuar kryediploamten kosovare. Në një status në Facebook, ajo ka thënë se Donika Gërvalla Schëarz në Kuvendin...
  Lajme02 Qershor 2023
  Lista Serbe doli në konferencë për media pasi Albin Kurti publikoi listën e serbëve të cilët i cilësoi si kriminelë dhe organizatorë...
  Të tjera
  Lajme02 Qershor 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka folur në seancën e veçantë në Kuvend, e cila është thirrur për...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, tha se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mundur ta “fusë...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s do të jetë nesër në Ankara për ceremoninë e betimit të Recep Tayyip Erdogan, i cili u...
  Lajme02 Qershor 2023
  Si shkak i situatës së tensionuar në veri të vendit, Bashkimi Evropian ka dal me disa kërkesa ndaj Kosovës në mënyre që...
  Vip02 Qershor 2023
  Vivien dhe Getinjo, kishin krijuar lidhjen e tyre brenda shtëpisë së “BBVA”. Lidhje kjo e cila nuk zgjati edhe shumë jashtë shtëpisë...
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryetari i komisionit qeveritar për Personat e Zhdukur, Andin Hoti, ka bërë të ditur se Kosova ka filluar me kërkesat e saj...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.