×
 • Lajme
 • Lajme

  Lajçak në Serbi pas zgjedhjeve dhe para takimit në Shtëpinë e Bardhë

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Miroslav Lajçak, i dërguar special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, do të qëndrojë në Beograd në një vizitë dyditore pas zgjedhjeve të përgjithshme në Serbi të dielën, ka raportuar agjencia serbe e lajmeve “Fonet”.

  Lajçaku, që do të qëndrojë në Beograd më 22 dhe 23 qershor, do të takojë zyrtarët më të lartë të Serbisë për të diskutuar hapat e mëtejmë dhe modalitetet për rifillimin e bisedimeve që janë stopuar që nga nëntori i vitit 2018.

  I dërguari i BE-së qëndroi në Kosovë për tri ditë, ku takoi edhe përfaqësuesit shqiptarë e edhe ata serbë. Ai tha se kushtet për vazhdim të dialogut janë krijuar.

  Lajçak gjithashtu foli edhe për marrëveshjen Kosovë – Serbi duke shtuar se do të ketë normalizim të marrëdhënieve, por qëndroi i heshtur karshi pyetjeve për njohje reciproke.

  Vizita e Lajçak në Serbi vjen pas zgjedhjeve nacionale atje dhe pak para vizitës së krerëve politikë në Serbi në SHBA ku do të takohen me delegacionin e Kosovës për dialogun Kosovë – Serbi.

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Fotografia është publikuar në emisionin Opinion në Tv Klan mbrëmjen e sotme. Në këtë fotografi është Liridona Ademaj me motrën e saj....
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI), Arbërie Nagvaci i akuzon qeverisjet e kaluara për rezultatet e dobëta të nxënësve kosovarë...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Të martën mbrëma vëllau i Liridona Ademajt, Leonard Ademaj, ka shkruar në Facebook duke kërkuar drejtësi të shpejtë dhe profesionale, “pa vonesa...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje lokale shiu. Në zonat malore reshje...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Një nënshtetas i Bullgarisë është rrahur në orët e vona të së martës në Prishtinë. I dyshuari është dërguar në Emergjencën e...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  I dyshuari i pestë për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni, Ljupço Palevski, është arrestuar nga policia e Turqisë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Informacionet...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Prokuroria Themelore në Prishtinë, në dosjen e dorëzuar në Gjykatën Themelore në Prishtinë më 2 dhjetor 2023, tregon veprimet që pretendohet se...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrenti i Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi nuk është ndjerë mirë gjatë mbrëmjes së sotme. Ai ka pasur dhimbje stomaku, derisa në...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e re e Big Brother VIP Kosova, DJ Miss Rose ka zhvilluar një bisedë me Ilirianën. Mes një bisede disa minutëshe,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.