Lajme

Lajçak në Berlin, takime për dialogun

Lajçak në Berlin, takime për dialogun
18:02 | 07 Korrik 2020

Bisedime të detajuara rreth rëndësisë së dialogut të ndërmjetësuar nga BE-ja midis Kosovës dhe Serbisë janë mbajtur në Berlin të marten, midis të dërguarit të posaçëm të dialogut, Miroslav Lajçak dhe krerëve në Gjermani.

Lajçak, përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se në kryeqytetin gjerman është takuar me presidentin e Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, kryediplomatin Heiko Maas dhe këshilltarin e Merkelit për Politikë të Jashtme, Jan Hecker.

“Pata bisedime të përimtësuara me presidentin Steinmeier, Ministrin e Jashtëm, Heiko Maas dhe këshilltarin e Merkelit për Politikë të Jashtme, Hecker, në Berlin. Fola rreth dialogut të ndërmjetësuar nga BE-ja, rëndësisë së dialogut të parë të nivelit të lartë më 12 korrik, pas samitit në Paris më 10 korrik”, ka bërë të ditur përmes një statusi në Twitter.

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera