[wp-story]

Lajme

Lajçak fton Hotin në Bruksel

Lajçak fton Hotin në Bruksel
19:46 | 16 Qershor 2020

Emisari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak sot me vete në Prishtinë ka sjell një ftesë për Kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti.

Në konferencën e përbashkët pas takimit të tyre, Lajçak ka njoftuar se ia ka dorëzuar Hotit ftesën për të shkuar në Bruksel.

“E respektoj rolin kushtetues të Qeverisë në dialog dhe jam i kënaqur që dialogu është topprioritet. Folëm me kryeministrin për pritjet tona dhe hapat konkret. Ia solla një ftesë që ta vizitojë Brukselin”, është shprehur Lajçak.

Hoti pas takimit me Lajçak: Dialogu me Serbinë të përfundojë sa më shpejtë

DIREKT: Konferencë për media e kryeministrit Avdullah Hoti dhe e të dërguarit të posaçem të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak

DIREKT: Konferencë për media e kryeministrit Avdullah Hoti dhe e të dërguarit të posaçem të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak

Δημοσιεύτηκε από Front Online στις Τρίτη, 16 Ιουνίου 2020

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera