×
 • Lajme
 • Lajme

  Lajçak fton Hotin në Bruksel

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Emisari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak sot me vete në Prishtinë ka sjell një ftesë për Kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti.

  Në konferencën e përbashkët pas takimit të tyre, Lajçak ka njoftuar se ia ka dorëzuar Hotit ftesën për të shkuar në Bruksel.

  “E respektoj rolin kushtetues të Qeverisë në dialog dhe jam i kënaqur që dialogu është topprioritet. Folëm me kryeministrin për pritjet tona dhe hapat konkret. Ia solla një ftesë që ta vizitojë Brukselin”, është shprehur Lajçak.

  https://frontonline.net/hoti-pas-takimit-me-lajcak-dialogu-me-serbine-te-perfundoje-sa-me-shpejte/

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/720402005391216/

  KEDS: Erërat dhe reshjet e borës shkaktojnë dëme në rrjetin elektrik, disa zona mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se gjatë aksionit të së enjtes është vrarë njëri prej të dyshuarve për grabitjen e armatosur, të...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Një prej të arrestuarve për grabitjen e armatosur në Prizren është Bujar Basha nga Prizreni. Ai ishte i dënuar për një tjetër...
  Kronika30 Nëntor 2023
  Njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë është arratisur pas shkëmbimit të zjarrit mes grupit të grabitësve me Policinë e Kosovës të...
  Të tjera
  Vip30 Nëntor 2023
  Banorja e Big Brothet VIP Kosova, Edona është shprehur se “po i dhemb kur po e godasin në të pasme”. Ajo tha...
  Kronika30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës është detyruar të neutralizojë një person me inicialet D.G, i cili dyshohet ka qenë i përfshirë në plaçkitjen në...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Blerim Vela ka konfirmuar se është larguar nga pozita e shefit të stafit të Presidentes. Vela në një postim në X shkruan...
  Lifestyle30 Nëntor 2023
  Inteligjenca Artificiale mund të aplikohet për të diagnostikuar më herët autizmin. Aktualisht është kryer një punë kërkimore në këtë fushë dhe ka...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Prokurori Besart Mustafa ka kërkuar dënimin e ish-ministrit të Jashtëm të Kosovës, Skender Hyseni, i cili po akuzohet për mosraportim të pasurisë,...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Deputetë të Kuvendit të Kosovës po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Kroaci. Ata sot kanë vizituar Ambasadën e Kosovës në këtë shtet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.