×
 • Lajme
 • Lajme

  Lagjet e Prishtinës në të cilat banojnë të infektuarit me koronavirus

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Komuna e Prishtinës ka regjistruar 46 raste të reja me koronavirus. 1 nga këto raste u shënua në lagjen e Hajvalisë.

  Drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Bujar Gashi ka treguar se cilat lagje janë të prekura me koronavirus.

  “Gjithsej janë 12 lagje ku ka të infektuar me koronavirus. Këto lagje janë Ulpiana, Dardania, Arbëria, Kodra e Diellit, Kolovicë, Sofali, Mati 1, Emshir, Kodra e Trimave, Përroi i Njelmtë, Vreshta dhe Parku i Qytetit. Këto ishin deri më tani, sonte u shtua edhe Hajvalia. Nesër do t’I identifikojmë edhe lagjet e reja”, ka thënë Gashi për RTV Dukagjini.

  Ai ka konfirmuar se sonte janë shëruar edhe 2 persona nga koronavirusi në Prishtinë dhe se aktualisht janë 140 raste aktive brenda komunës.

  Petrol Company hap komunitet në Viber për klientët e saj
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka ritheksuar faktin sesi akoma nuk ka pasoja për Beogradin edhe pas ngjarjes së 24 shtatorit, në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Olaf Sholz, kancelari i Gjermanisë ka folur për gjendjen në veri të Kosovës, gjatë një konference të përbashkët shtypi bashkë me kryeministrin...
  Lajme04 Tetor 2023
  Disa ditë pas përplasjes me armë, jeta ka rinisur mes autoblindave dhe forcave të shumta speciale. Banorët i shmangen çdo lloj kontakti...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.