×
 • Lajme
 • Lajme

  Ky ishte vendimi i Hashim Thaçit që ta emërojë këshilltar Rifat Latifin

  FrontOnline
  16 Nëntor 2021

  Me 16. 07. 2009 ish-kryeministri Hashim Thaçi kishte emëruar Rifat Latifin si këshilltarë të jashtëm për shëndetësi.

  Latifi u emërua ministër i shëndetësisë sot nga kryeministri Albin Kuri.

  Ky vendim erdhi pasi ish-ministri Arben Vitia kishte dhënë dorëheqje për të garuar si kryetar i Prishtinës.

  Rifat Latifi është kirurg i cili jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

  Latifi është kirurg në Qendrën Mjekësore, Ëestchester, New York./FrontOnline

  https://kryeministri.rks-gov.net/kryeministri-thaci-emeron-mjekun-e-njohur-shqiptaro-amerikan-dr-rifat-latifi-keshilltar-per-shendetesi/?fbclid=IwAR0H3iWBh_zQSB-7gEjq34IsPwyC7oP3P-pok6HLfGWd4azbkwP6WSYTdk0

  “Strategjitë t’i lënë përjashta, ta shijojnë këtë eksperiencë të paharrueshme”, u thotë Bruno banorëve të rinj
  Nga Rubrika
  Lajme13 Korrik 2024
  NATO i dha fundit takimit të saj vjetor në kryeqytetin e Shteteve të Bashkuara, duke festuar 75 vjetorin e formimit dhe marrë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë se Serbia është e gatshme të zhvillojë marrëdhënie në të gjitha fushat me...
  Lajme13 Korrik 2024
  Njësitet Antikontrabande të Doganës së Kosovës, pas pranimit të informatës nga qytetarët për prezencën e barnave pa banderola, kanë kryer një kontroll...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kanë filluar pritjet e mërgimtarëve nëpër pikat kufitare për hyrë në Kosovë. Në pikëkalimin kufitar te Dheu i Bardhë, sipas Qendrës Kombëtare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.