Lajme

Ky është parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Ky është parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme
23:58 | 27 Tetor 2021
Mot i kthjellët dhe me diell ditëve të fundit të tetorit. Orëve të mëngjesit mbetet ftohtë e me ngrica.
28.10 – Mëngjesi i ftohtë dhe me ngricë, në vise të ulëta shkurtimisht me kushte për mjegull/mjegullinë. Ditën kryesisht me diell dhe më butë.
29.10 – Pas mëngjesit të ftohtë, me kushte për mjegull/mjegullinë në ultësira, ditën kryesisht me diell dhe butë.
30.10 – Kryesisht me diell. Në mëngjes ftohtë.
31.10 – Kryesisht me diell, e orëve të mëngjesit ftohtë e me ngricë.
1.11 – Kryesisht me diell. Në mbrëmje vransirat do të shtohen.
Temperaturat minimale luhaten ndërmjet -2C e 1C, e maksimalet nga 15C, në rrafshin e Kosovës e deri në 17C nga Dukagjini.
Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare nga lindja e juglindja 2-10m/s.
Shtypja atmosferike në një rënie të lehtë por që mbetet në vlera të larta.

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera