Lajme

Ky është parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Ky është parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme
00:11 | 23 Shtator 2021

Prej së premtes dhe përgjatë fundjavës kthjellime dhe më ngrohtë.

Indeksi i cilësisë së ajrit do të jetë kryesisht në vlera të pranueshme.
23.09 – Pjesërisht vranët në mëngjes, e gjatë ditës vransirat shpërndahen ku do të ketë intervale më të gjata me diell.
24.09 – Pas mëngjesit të ftohtë, ditën kryesisht me diell e më ngrohtë.
25.09 – Më ngrohtë e kryesisht me diell.
26.09 – Ngrohtë, kryesisht me diell.
27.09 – Kryesisht me diell. Në mbrëmje me shtim të vransirave.
Temperaturat minimale zbresin deri në 4C ditën e premte, e në fundjavë rriten edhe mbi 10C. Ndërkaq, ato maksimalet nga nesër rriten në 23C të premten e fundjavë edhe 28C.
Nesër vazhdon të fryjë erë mesatare nga verilindja 6-12m/s, e nga e premta e lehtë nga jugperëndimi 1-6m/s.
Shtypja atmosferike mbetet e lartë mbi vlera normale, e në fillim të javës së ardhshme me tendencë të rënies.

https://www.facebook.com/PrishtinaWeather/posts/4369442999770086

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera