×
 • Lajme
 • Lajme

  Ky është njëri nga të dyshuarit që u kap me mbi 15 kg marihuanë në Milloshevë

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Policia e Kosovës sot njoftoi për arrestimin e një të dyshuari në fshatin Milloshevë, pasi të njëjtit iu gjetën në veturë tre thasë të mbushur me mbi 15 kilogramë substancë narkotike, të dyshuar marihuanë.

  Mësohet se i dyshuari që u arrestua është Shengyl Shufta.

  35-vjeçari me vendim të prokurorit është ndaluar për 48 orë.

  Policia njoftoi se për këtë rast dyshohen edhe dy persona të tjerë, të cilët janë në kërkim.

  Si u kap i dyshuari?

  I dyshuari që drejtonte veturën fillimisht kishte tentuar të ikë pasi e kishte vërejtur policinë, por nuk shkoi gjatë kur i njëjti u ndalua dhe gjatë kontrollit policia gjeti drogën.

  Në cilësinë e provave materiale, Policia bëri të ditur se janë konfiskuar edhe një veturë dhe një telefon.

  E gjithë ngjarja dyshohet se ndodhi rreth orës 18:00./sinjali

  Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…
  Nga Rubrika
  Lajme20 Korrik 2024
  A po i pastroni fëmijët tuaj më shpesh sesa duhet? Udhëzimet për t’i mbajtur fëmijët tuaj të pastër ndryshojnë shumë pasi rriten...
  Lajme20 Korrik 2024
  Sllavica Radovanoviq, kolonele në pension e Policisë së Serbisë, ka kritikuar publikisht ministrin e Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq, për...
  Lajme20 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka intervistuar një person, i cili dyshohet se e ka ndihmuar Faton Hajrizin...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.