Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Ky është i riu që vdiq në aksident me paragllajdë

  FrontOnline
  20 Korrik 2020

  Fatos Gërxhaliu nag fshati Studime e Vushtrisë është i riu që vdiq në një aksident në Korishë të Prizrenit, si pasojë e përplasjes derisa ishte duke bërë paragllajdë.Njoftimin e kanë bërë familajrë të tij në rrjetin social Facebook duke i bashkangjitur edhe fotografinë e tashmë të ndjerit.Njoftimi i plotë :

  Të nderuar farefis,miq,shokë e dashamirë me pikëllim të thellë ju njoftojmë se mbrëmë me 19 korrik pas një aksidenti tragjik ndërrojë jetë djali i vllaut Fatos (Sami) Gërxhaliu.

  Varrimi do të bëhet sot më 20 korrik në varrezat e fshatit studime e poshtme në orën (17:00).
  Për shkak të gjendjes pandemike,varrimi do të bëhet vetëm me praninë e familjarëve,gjithashtu të pame nuk do të ketë për arsye të lartë cekura.
  Faleminderit për mirkuptim!

  KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka mohuar se sot është ndaluar nga KFOR-i për ta vizituar në zyrën e tij kryetarin e...
  Lajme09 Qershor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për raportimet e shumta për mundësinë e vendosjes së sanksioneve ndaj Kosovës nga SHBA dhe...
  Lajme09 Qershor 2023
  Këshilltarja politike për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc në Qeverinë e Kosovës, Ardita Sinani ka reaguar pas lajmit për arrestimin e kreut të Shtëpisë...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.