[wp-story]

Lajme

Ky është gëzimi i Agim Bahtirit për nënshkrimin e koalicionit AKR-PAN, që thotë se nuk e dinte

Ky është gëzimi i Agim Bahtirit për nënshkrimin e koalicionit AKR-PAN, që thotë se nuk e dinte
00:41 | 05 Shtator 2019

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka folur sot rreth nënshkrimit të koalicionit PAN me AKR-në gjatë zgjedhjeve të kaluara. Ai ishte gëzuar fort këtij koalicionit, ishte parë në përqafimin e ish-kryeministrit Haradinaj.
Ndërsa sot Bahtiri thotë se për krijimin e koalicionit AKR-PAN që krijoi ekzekutivin e kaluar nuk ishte njoftuar nga kryetari i partisë, Behgjet Pacolli, rreth zhvillimeve të partisë.
“Nënshkrimi i marrëveshjes është bërë në Zvicër. Aty kanë qenë Kadri Veseli, Hashim Thaçi, Behgjet Pacolli dhe familjarë të tyre. Nuk kam qenë fare i njoftuar për këtë proces edhe pse isha zëvendës i parë i zotëri Pacollit”, thotë Bahtiri.

“Jam njoftuar më vonë. Në shtëpinë e Pacollit është bërë marrëveshja. Unë e kam parë atë. Isha i zhgënjyer, andaj kam shkuar në Holandë dhe nuk kam dashur të kthehem fare në Kosovë”
Bahtiri gjithashtu ka thënë se gjithmonë ka dashur të ketë një koalicion mes AKR’së dhe Lëvizjes Vetëvendosje.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera