Gjuha:
×
 • Hulumtime
 • Hulumtime

  Ky është aksionari i “Prishtina Mall” që u arrestua në aksionin kundër fajdes, detyrimit e shmangies nga tatimi

  FrontOnline
  2 javë më parë

  Skender Bajrami, pronar i Autosallonit “Alberti” në Prishtinë është në mesin e 15 të arrestuarëve në aksionin e së enjtes nga Policia e Kosovës nën dyshimin për feprat penale “Fajdeja”, “Shmangja nga Tatimi” dhe “Detyrimi”, raportoi ekskluzivisht dje portali Front Online.

  Auto Salloni “Alberti” me pronar Skender Bajramin, është njëri prej aksionarëve më të mëdhenj në Qendrën Tregtare “Prishtina Mall”.

  Autosalloni “Alberti” nga kërkimi në ARBK ka 10% të aksioneve në Prishtina Mall që vlejnë 17 milionë euro, raporton Veriu.info.

  Përndryshe, “Prishtina Mall” pritet të hapet zyrtarisht më  9 mars 2023, ku në ceremoni është i ftuar edhe kryeministri Kurti, përderisa aksionari kryesor i kësaj qendre multimilionëshe ende ndodhet në paraburgim.

  Pronari i Autosallonit “Alberti”, në mesin e të arrestuarve në aksionin e djeshëm të Policisë

  Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër
  Nga Rubrika
  Hulumtime03 Mars 2023
  Skender Bajrami, pronar i Autosallonit “Alberti” në Prishtinë dhe njëherit njëri nga aksionarët e Qendrës së re Tregtare “Prishtina Mall”, është në...
  Hulumtime05 Janar 2023
  Hiç më pak se 56 dhurata protokollare ka pranuar presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani gjatë dhjetë muajve të vitit 2022. Dron “Bayraktar”,...
  Hulumtime09 Dhjetor 2022
  Komuna e Prishtinës ka humbur 2.2 milionë euro në betejën gjyqësore që pati me kompaninë AMM, pronë e biznesmenit Ahmet Kurtolli, i...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Policia e Kosovës (PK) njofton se janë arrestuar pesë persona, të cilët po kërkoheshin nga gjykatat, për vepra të ndryshme penale. Lajmi...
  Vip21 Mars 2023
  Dy çiftet në televotim këto ditë kanë qenë Qetsor-Kristi dhe Olta-Kiara. Një prej këtyre çifteve do përballet “kokë më kokë” sot dhe...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se gjetjet e raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit (DASh), do t’i adresojnë me shumë...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Gjiganti i shitjeve online, Amazon, planifikon të shkurtojë 9.000 vende të punës, në tentim e sipër për të zvogëluar shpenzimet. Kompania, e...
  Lajme21 Mars 2023
  Një rast i veçantë ka ndodhur në Klinikën e Gastroentetologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Një person derisa ishte në gjumë...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim Shefin e Misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadorin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.