Gjuha:
×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Ky është 52 vjeçari i vrarë nga Vitia, i dyshuari ndodhet në paraburgim

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Xhon Stoshiq 52 vjeçar nga fshati Binçë i Vitisë ka ndërruar jetë dje në spital në Prishtinë, pasi një javë më parë dyshohet se u rrah keq nga i dyshuari Ardian Rexhepi.

  Gazeta Express mëson nga burimet se i dyshuari e ka goditur me boks viktimën, i cili si pasojë e rënies në tokë ka pësuar lëndime të rënda trupore.

  Plagët për të kanë qenë të rënda, prandaj si pasojë e tyre ka ndërruar jetë dje edhe pse një javë qëndroi nën kujdesin e mantelbardhëve.
  Liridona Xheladini, zëdhënëse në Prokurorinë Themelore në Gjilan, tha për Gazetën Express se fillimisht rasti është hapur si “lëndim i rëndë trupor” dhe ndaj të dyshuarit ishte paraqitur kërkesa për paraburgim një ditë pas përleshjes fizike. I njëjti aktualisht ndodhet nën masën e paraburgimit.
  I dyshuari A.R., sipas kërkesës së Prokurorisë gjendet në masën e paraburgimit. Kërkesa është paraqitur me datën 08.11.2020, ndaj të njëjtit për veprën penale “Lëndim i rëndë trupor”, ndërsa viktima Xh.S., ka ndërruar jetë dje, trupi i viktimës me urdhër të prokurorit është dërguar për obduksion në IML”, tha Xheladini të dielen.
  Motivet që çuan deri të vdekja e 52- vjeçarit mbeten akoma të paqarta.

  Varrimi i të ndjerit do të bëhet të hënën në orën 13:00 në varrezat e fshatit Binçë.

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg në publikimin e Raportit të tij Vjetor 2022, ka folur edhe për marrëveshjen e fundit...
  Lajme21 Mars 2023
  Zhvillimet e fundit që kanë të bëjnë me dialogun mes Kosovës dhe Serbisë dhe marrëveshjen e arritur së fundmi mes kryeministrit të...
  Lajme21 Mars 2023
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku ka mundësi të ketë ndonjë reshje të izoluar shiu, kryesisht...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, e ka mirëpritur dakordimin që u arrit në Ohër më 18...
  Vip21 Mars 2023
  Ndonëse ka përfunduar “Big Brother VIP Kosova”, zhurma rreth shout më të madh në Kosovë, vazhdon ende. Dy protagonistët e padiskutueshëm, mbeten...
  Vip21 Mars 2023
  Nga dy çiftet e zgjedhura, publiku do përzgjedhë njërin çift më pak të pëlqyer dhe ky çift, pra dy banorë, do shkojnë...
  Lajme21 Mars 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur sonte në Vushtrri ku një veturë ka goditur tre këmbësor. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se sonte vet kryeministri Albin Kurti, e ka pranuar vet se i ka ofruar palës...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” po komentohet një deklaratë e Oltës, që arritja e Kiarës deri këtu është fal Luizit. Një koment edhe Kristi...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.