Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kusari-Lila tregon se çka ndodhi në Kuvend

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputetja e grupit parlamentar LVV, Mimoza Kusari-Lila thotë se në Kuvend nuk pati përplasje fizike të deputetëve.

  Ajo thotë se pati ngritje të zërit nga Arben Gashi i cili filloi replikimin fillimisht me të e pastaj me deputetët tjerë.

  “Perplasje per fjale, nuk ka pas konfilt fizik por vetëm ngritje e zanit, dhe grumbullim te deputeteve. U nxeh Arben Gashi dhe filloi me repliku me mua me za te naltë dhe deputeten Saranda Bogujevcin nuk e ka leju me folë në Kuvend, ka vazhdu me ngritje të tonit por përplasje fizike nuk ka pas as me deputetin Murati e as me tjerë. Kuvendi shkoi në pauzë deri në ora 15:00″, deklaroi Kusai-Lila për Gazeta Blic.

  Më mirë në Kosovë se në Gjermani
  Nga Rubrika
  Lajme01 Prill 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni e ka mbështetur Marshin për Drejtësi që do të mbahet nesër. Hyseni përmes...
  Lajme01 Prill 2023
  Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232...
  Lajme01 Prill 2023
  Të akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe tre bashkëpunëtorë të tij të kohës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.