×
 • Lajme
 • Lajme

  Kusari-Lila: Mocioni kundër Qeverisë Hoti është gati

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Lëvizja Vetëvendosje është bërë gati për të thirrur mocion të mosbesimit ndaj Qeverisë së zgjedhur vetëm para 3 javësh.

  “Çdo gjë është gati dhe është lajm shumë i mirë. Është lajm i mirë që PDK mbështet mocionin për rrëzimin e Qeverisë. Sa më gjatë që vazhdon kjo Qeveri situata me pandeminë do të përkeqësohet”, ka thënë Kusari-Lila, njofton Klan Kosova.

  “Mocionin nuk mund ta ndalë pandemia. S’jemi për ta rrezikuar shëndetin. Por shëndetin po e rrezikon kjo Qeveri”.

  Në replikë, Memli Krasniqi nga PDK ka thënë se VV duhet ta përpilojë mocionin në mënyrë që ata ta vlerësojnë.

  “Niseni mocionin pastaj ju tregojmë”, është shprehur Krasniqi.

  Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur
  Nga Rubrika
  Lajme30 Nëntor 2023
  Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të shtyjë deri më 15 dhjetor ri-regjistrimin automjeteve nga targat ilegale serbe në ato RKS-Republika...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Ekipi mjekësor nga Instituti i Mjekësisë Ligjore ka arritur në vendin e ngjarjes ku u vra njëri nga grabitësit e argjendarisë në...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Gjykata Themelore e Gjakovës ka njoftuar se ka shpallur aktgjykim lirues ndaj Granit Elshanit, i cili akuzohej për veprat penale “Vrasja e...
  Të tjera
  Vip30 Nëntor 2023
  Banorët e shtëpisë së “Vëllait të Madh”, teksa po qëndronin në oborr, diskutonin edhe për tema të ndryshme. Ata biseduan edhe për...
  Vip30 Nëntor 2023
  Teksa po përgatisnin ushqimin, banorët e Big Brother VIP Kosova, Linda dhe Azemi po bisedonin se kush mund të dalë nesër nga...
  Vip30 Nëntor 2023
  Legjenda e telenovelës së famshme britanike ‘Brookside’ ka vdekur pesë vjet pasi u diagnostikua me kancer në prostatë. Aktori, i njohur për...
  Vip30 Nëntor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi ka thumbuar Bleradon në raportin e tij me Albën. “Je shukë, prej që ke filluar...
  Ekonomi30 Nëntor 2023
  Ashtu si në tregjet ndërkombëtare, edhe në Kosovë janë rritur nevojat për modernizimin e sistemeve dhe përshtatjen e tyre me standardet ndërkombëtare....
  Lajme30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për aksionin e sotëm policor në lidhje me grabitjen e armatosur në Suharekë. Policia ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.