Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kusari-Lila kritikon Thaçin: Kurti kishte më shumë popullaritet, si duhej të shkoje në Hagë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka kritikuar ish-presidentin Hashim Thaçi, i cili ishte shprehur se kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, është njeriu më i lumtur, në lidhje me Gjykatën Speciale raporton Front Online.
  Kusari-Lila ka thënë se Kurti e ka kaluar popullaritetin e tij edhe sa ka qenë Thaçi president, andaj edhe nuk i është duhur që ky i fundit të shkoj në Hagë.
  “Zoti Kurti e ka tejkaluar popullaritetin e Hashim Thaçit, duke qenë ai president. Nuk iu ka deshur Albin Kurtit që Thaçi të shkoj në Hagë e të ja zë vendin. Ai në mënyrën më të vështirë është ngritur politikisht”, ka thënë ajo në Debat Plus./Front Online/

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme25 Mars 2023
  Pensionisti Sabit Ramadani në një prononcim për Front Online, ai ka treguar se nuk është aspak i kënaqur me pensionin që e merr....
  Lajme25 Mars 2023
  Kryetari i Shoqatës së pensionistëve, Nijazi Gashi për Front Online ka thënë se ndihen të përbuzur e të fyer nga mënyra e...
  Lajme25 Mars 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti të dielën do të jetë për vizitë zyrtare në Shqipëri. Ai atje do të zhvillojë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni25 Mars 2023
  Një burrë në Gjermani ka plagosur rëndë një vajzë 17-vjeçare me sëpatë pasi kërcënoi pasagjerët në një tren, tha policia. Në qytetin...
  Kronika25 Mars 2023
  Një femër në Fushë Kosovë është arrestuar nga Policia. E, njëjta dyshohet se pas një mosmarrëveshje ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortit të...
  Kronika25 Mars 2023
  Një vajzë në Skenderaj derisa ishte duke fjetur ka ndërruar jetë. Lajmin në Polici e ka raportuar nëna e saj. Në raportin...
  Vip25 Mars 2023
  Luiz Ejlli dhe Kiara Tito janë bërë dy nga personazhet më të dashur të Big Brother VIP Albania. Ata pas festës së...
  Vip25 Mars 2023
  Olta e ka quajtur Kristin naiv. Ajo ka thënë se e tepron me faktin që do të tregojë shpesh herë se sa...
  Lajme25 Mars 2023
  Përfaqësuesit e shoqatave të të zhdukurve në Kosovë, po e konsiderojnë si shumë të pa qartë dakordimin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.